Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

+2
afka Slider
Damir
6 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider sri pro 20, 2017 12:56 pm

i bolje da ga nisu rezali.....ja sam mislil da znam kaj je bol, ali deset dana sam cvilio ko mala beba......nikakve tablete nisu pomagale, ali bas nikakve....ni prasci....al ok, iza mene je...ne ponovilo se....
bajdvej, sluzbeno promoviram novu rijec u maketarstvu - VGJP :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sri pro 20, 2017 2:50 pm

Daaa? To znaći?
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider sri pro 20, 2017 3:54 pm

Poky je napisao/la:Daaa? To znaći?
''vrijemegajepregazilo'' :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sri pro 20, 2017 7:35 pm

Vrijeme nažalost polako gazi čitavo maketarstvo (u onom smislu koji uključuje slaganje maketa). No ne damo se, držimo se... Smile

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider čet pro 21, 2017 7:10 am

Damir je napisao/la:Vrijeme nažalost polako gazi čitavo maketarstvo (u onom smislu koji uključuje slaganje maketa). No ne damo se, držimo se... Smile

ajd to malo elaboriraj, nekak ne kuzim poantu :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir čet pro 21, 2017 3:21 pm

afka Slider je napisao/la:
Damir je napisao/la:Vrijeme nažalost polako gazi čitavo maketarstvo (u onom smislu koji uključuje slaganje maketa). No ne damo se, držimo se... Smile

ajd to malo elaboriraj, nekak ne kuzim poantu :-)

Ma ništa posebno. Uvijek se sjetim kad me Šulc pitao da "...gdje ja to vidim nove mlade maketare..?" u kontekstu razgovora zašto proizvođači maketa sve više ciljaju na luksuzne superkvalitetne i skupe proizvode. Ako sam dobro polovio razne informacije, onda je prosječna starost maketara sve veća, stariji maketari imaju love i kupuju (masa novca koja se potroši na makete je vjerojatno podjednaka kao i prije), ali slažu sve manji broj maketa. Ostatak ide u "kolekcije nesloženih maketa"... Iskusnom maketaru kod skoro svake makete koju ima nedostaje nešto da bi se upustio u slaganje, složi se samo mali broj onih perfektnih maketa... Vjerujem da dosta starijih maketara ima slično veliku količinu nesloženih kao i ja. Naravno, tu ne računam vas nekolicinu (posebno Pokija), koji ste iskusni maketari koji slažu makete brzinom kojim ih kupuju...Very Happy

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider čet pro 21, 2017 8:13 pm

nocas nisam imal kaj radit na poslu pa sam krenuo radit spisak maketa kaj sam u zivotu napravio...dosel sam do cca 450, ali svako malo se sjetim jos neceg...:-)...eh da su sve prezivile, koja bi to kolekcija bila :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky pet pro 22, 2017 12:51 am

Da Damire dobro si polovio informacije ,nema više djece u ovom hobbyu samo mi "starci" i starci (sorry Slider Twisted Evil )... Današnji klinci imaju druge zanimacije ,rad sa rukama i tehnička kultura je postala ,izgleda, precijenjena... Sve ovo ostalo su poznate činjenice.
Ja sam noćas imao drugog posla, ali me Slider potako da ja prebrojim svoje makete pa sam onako nabrzinu došao do brojke od 320 maketa (ono što mi je doma i ono ćeg sam se uspio sjetit da sam složio ,a podjelio, dao klincima po susjedstvu za igru, odradio po naruđbi...) ,ali barem ih je pola ww2 lovaca u 1/72 što je neka prednost, mislim...
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider pet pro 22, 2017 10:37 am

ma ima klinaca, ali evo primjer od neki dan- dodjem susjedu i pitam mu sina da mi pokaze maketu kaj je radio...on nece...( mali ima 10 godina...)i nece..i konacno veli - nije lijepa ko tvoje.......e onda smo nas dva imali poduzi razgovor, pa je ipak odlucio slozit jos jednu, pa smo otisli do mene da izabere.......problem je o velikoj kvaliteti ''starijih'' maketara, klinci se obeshrabre.....

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky pon pro 25, 2017 10:03 pm

Sretan Božić momci!!!!! Di su makete gotove?!?! Maknite se od francuske i pečenke i završite ih!!! I sutra (Štefanje) se računa kao Božić tako da imat još fore... Wink
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir pon pro 25, 2017 10:15 pm

Sretan Božić svima! Evo, ja nažalost nisam uspio. Ali sam jako blizu. Nastojat ću sutra završiti.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider uto pro 26, 2017 12:09 pm

ajde, i nova godina igra, ne mora bit do Bozica! :-) :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir čet pro 28, 2017 4:43 pm

Trebalo je već bit gotovo, ali i pomak nešto znači. Ovako to sad izgleda, nadam se sutra dodat antenu i mitrače i dobojat par detalja.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 4010
Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 4110

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky čet pro 28, 2017 5:51 pm

Ma daj Damire... Ja mislio da još moraš poljepiti pola makete koliko pričaš da kasniš i da još ima posla...Pa ovo je još par kapi ljepila i pola sata posla.... Shocked Evil or Very Mad Ulijenio si mi se scratch
Maria izvedemo na pravi put ,a ti se pokvariš Laughing Laughing Laughing
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky pet pro 29, 2017 1:26 pm

Odlicno pa to je skoro gotovo. Ajmo
Damire Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir pet pro 29, 2017 7:03 pm

Evo ga. Još trebam samo zaljepiti čitav motorski poklopac (na slikama je samo nataknut), ali proglašavam to gotovim. Trenutno se dosta toga na maketi još nije osušilo, neke điđe su tek zaljepljene, ima i mrvicu kita koji se nije dosušio, a i dosta boje je još mokro. No kad se osuši - to je to. Mogao bih tu ponešto i dorađivati i popravljati, ali nekad treba reći da je kraj.

Još jednom hvala Tihomiru na maketi PM i Pokiju na dijelovima makete Special Hobby. Osnova na maketi je PM, s dosta izmijenjenim vertikalcem i dosta zašiljenim prednjim konusom trupa (onim koji ulazi pod poklopac motora), to su dvije najveće izmjene koje sam napravio. Naravno, i hrbat trupa iza kabine je jako izbrušen, da se pripaše na kabinu iz Special Hobbyja (USPUT: lijepo izgleda, ali nije ispravnog oblika). Krila i glavni trapovi sa skijama su iz Special Hobbija, to je OK (samo male izmjene kod trapova i gornjeg poklopca strojnica). Sitniji dijelovi su ili samogradnja ili iz PM-a. Rad na unutrašnjosti cockpita je, kao i uvjek, gotovo besmislen, niš se ne vidi. Da sam umjesto toga odmah zatvorio cockpit i krenuo dalje, bio bih gotov s maketom i za Svetog Nikolu.  Very Happy  Dekali su dijelom moj crtež i print, a svastike su iz PM-a i sa seta za Messera 109 od Hobby Bossa (thanks Poky).

Što se tiče originala, radi se o primjerku iz muzeja Tikkakoski  ( https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Fokker_D.XXI_%28FR-110%29_K-SIM_07.jpg ).

FR110 je iz ranih dana, s motorom Mercury. To je jedan iz serije 3 (Sarja 3), po licienci napravljene u Finskoj. Zgodno je to što na glavnim trapovima ima skije, a na repu je kotač. Nisam stručnjak za Fokkere XXI, pa me iznenadilo da skoro pa nema dihedral, slično IK-3.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 0110

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 0210

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 0310

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 0410

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 0510

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sub pro 30, 2017 8:25 am

Eto vidiš da se može Very Happy !!! Kaj te treba špotat da završiš maketu?!? Svaka čast lijepo si ti to sve uspio pripasti i skombinirati. Jedino mi se ćini prema fotki pravog da ti je zelema malo presvijetla,ili je to do rasvjete na tvojim fotkama?!?
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sub pro 30, 2017 7:38 pm

Fala na poticajima, treba to ponekad. Wink
Što se tiče boje, zapravo je onaj original na linku pretamna fotka. Prava boja je zaista dosta svijetla, nekakva svijetlo-sivo-maslinasta. Probao sam to nekako odšacat i zamutit. Možda se ovdje bolje razaznaje koliko je svijetla:

https://farm4.static.flickr.com/3638/3398391445_0022499594.jpg

..

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky ned pro 31, 2017 10:58 am

Super je ispao. Ubuduce bi trebao nositi sa sobom 
i FS ton kartu u muzeje za slucaj da te primi inspiracija
pa da ne moras shacati  Smile

Mislim da je ovaj uspjesno zavrseni Bizic razlog da se 
negdje nadjemo i popijemo koju:)
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky ned pro 31, 2017 12:35 pm

Tako se zbori Mario!!!!!
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider ned pro 31, 2017 3:13 pm

Poky - gledam ovaj tvoj avatar - dobil sam zveszdin ICM me 109 F s tim srcem...moram napravit zimskog....savjeti, kamuflaza, boje???

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir ned pro 31, 2017 5:59 pm

mpuky je napisao/la:Mislim da je ovaj uspjesno zavrseni Bizic razlog da se 
negdje nadjemo i popijemo koju:)

Word!
Very Happy

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky uto sij 02, 2018 10:49 pm

Sretna Nova godina svima!!!!
Slider ,ako nije FW-190 ne priznajem Cool
Kaj baš mora biti bijeli???
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky uto sij 02, 2018 11:01 pm

Evo ovaj od Boba (oblt. Hans Ekkehard Bob) je zanimljiv...
Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Flown_by_Oberleutnant_Hans-_Ekkehard_Bob
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sri sij 03, 2018 1:36 pm

Poky je napisao/la:Evo ovaj od Boba (oblt. Hans Ekkehard Bob) je zanimljiv...

Zato što ima najveći broj različitih grbova po jedinici površine... (ne računam tu onaj famozni P-40..)..? Laughing Wink

Sretna nova svima!

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 3 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.