Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

+2
afka Slider
Damir
6 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky ned stu 12, 2017 5:25 pm

Tnx Slider to sve vec znam i koristim
ali nekako uvijek uspijem zeznuti stvar jer
valjda nedovoljno zastitim povrsine. Bum
stavio zadnje fotke F-86 u radu da vidis na
sta mislim.

Brw, skuzio sam da mi je alufolija bolja u 
kombi sa Pattafixom jer se ne ljepi a traka 
mi se zakelji i onda pomalo trosim i bacam
Pattafix.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir pon stu 13, 2017 7:16 pm

Probao sam Dragonlanceovu metodu. Utisnuo sam "kaplju" s poklopca motora Blenheimove makete u puno komadića plastelina i onda u te rupice natiskao maketarski kit. Rezultat nije najsjajniji, sve je to jako minijaturno (kapljice su cca 1 -1,5 mm). Vjerojatno bi za veće mjerilo to bilo savršeno. No ipak sam te nesavršene kapljice poljepio, riješit ću ih finim rezuckanjem i brušenjem kad se zaljepe.

Usput sam malo zaoblio konus prednjeg dijela trupa, tako mi je bliži onom što vidim na fotkama.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Jd8mbQ7

Ovako kapljice zapravo izgledaju:

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Ggw9VsK

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky pon stu 13, 2017 10:21 pm

Probaj sa Oyomaru gumom i tekucom keramikom.
Sam ti dao Oyomaru gume ?
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky uto stu 14, 2017 12:24 am

Evo ispunio sam Vam želju i priložio par svojih radova Do Božića.
Uf, ubi me to postavljanje fotki. Mislim da mi je trebalo sat vremena.
E sad šta ću uspjeti završiti vidjeti ćemo Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sub stu 18, 2017 12:15 pm

Fokker XXI izgleda jednostavno, ali je zapravo vrlo zajeban. Brdo nekakvih čudnih oblika i "điđa", na maketama nepostojećih ili promašenih. Ja polako vodim bitke sa svime time, zabavlja me (što je i bit maketarstva). Nekako mi je faza "stiren+kit" postala normalna.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 0710

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 0810

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sub stu 18, 2017 2:08 pm

Sad znaš zašto sam ja odustao od rebuildanja starog Machboxa u "modernu" maketu, već sam te tražio da mi kupiš nizozrmca od MPMa... jednostavno previše igre sa presitnim điđama...
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Željko pon stu 20, 2017 8:10 pm

Kako napreduju kapljice za Fokera.

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sri stu 22, 2017 12:28 pm

Kapljice su mi super ispale... gledano s pola metra i s dioptrijom od plus 1... Very Happy Very Happy

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sri stu 22, 2017 2:19 pm

Ma daj Davore ,zaljepi ih takve kakvi jesu ,pokitaj i sa finim šmirglom popravi/oblikuj, nema tu neke filozofije...
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sri stu 22, 2017 10:08 pm

Poky je napisao/la:Ma daj Davore...

Laughing  Kužim. Wink

Kapljice su naljepljene, zaobljene koliko je moguće s nekoliko slojeva boje, i to je to (vidljivo na fotki prije).

Sad sam kod ljepljenja dekala s bijelim komponentama. Nacrtao sam dekale i isprintao na normlanom laseru, bez bijele. Zato prvo moram obojati površinu bijelom, pa na to naljepim dekal. A onda ću okolo obojati zelenom...

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 JZVCEOI

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir sub pro 02, 2017 9:02 am

Broj sedam na repu i ostatak malog napretka.

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 3010

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sub pro 02, 2017 11:36 am

To Damire, ajmo opet pobijedit Maria!!!Twisted Evil
Mario come out to playeee!!!!Laughing
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir ned pro 03, 2017 6:36 pm

Poky je napisao/la:To Damire, ajmo opet pobijedit Maria!!!Twisted Evil
Mario come out to playeee!!!!Laughing

Eh sad, ...pobijedit Maria...
A on upravo dovršava, samo će osvanut gotovo.

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by mpuky pon pro 04, 2017 9:55 pm

Damir je napisao/la:
Poky je napisao/la:To Damire, ajmo opet pobijedit Maria!!!Twisted Evil
Mario come out to playeee!!!!Laughing

Eh sad, ...pobijedit Maria...
A on upravo dovršava, samo će osvanut gotovo.

Citas me ko knjigu Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir uto pro 05, 2017 4:47 pm

Slika je malo loša, ali se vidi gdje sam otprilike. Messer iz Tikkakoskija i njegov brat Messer iz SNP su stali na noge. A Fokker još nije. Ali sam provizorno stavio da stoji na skijama, nisam izdržao da ne napravim fotku "a'la Tikkakoski", onako kako stoje jedan kraj drugog tamo u muzeju. Smile

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 3110

https://farm4.static.flickr.com/3422/3399202242_3ff995a096.jpg

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky uto pro 05, 2017 8:10 pm

Znaći bližiš se kraju, ja sam gotov ,al sumljam da ću stić staviti fotke prije idućeg tjedna... Samo se mario ništa ne javlja... Sad
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky ned pro 17, 2017 6:17 pm

Pa momci Božić se bliži... U kojoj ste fazi vrijeme je da privodite poslove kraju... "šutnju" na forumu ću pripisati silnim radom da se stigne sve završit do roka?!? Smile Twisted Evil
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider ned pro 17, 2017 10:06 pm

mislim da sam ja pobijedio s Aerom.....sorry guys :-) :-) :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky pon pro 18, 2017 11:03 am

Pogledaj bolje Slider Wink ,ali u svakom slučaju treba Damira i Mpukya natjerat da zgotove svoje!!! Ajmo momci!!!
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider pon pro 18, 2017 12:49 pm

A hgba, istina...svaka cast :-)...nema veze, ja sam jednu slozil, Mpuky bude vjerojatno, ali za Damira nisam siguran hahahahahahahahah

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky uto pro 19, 2017 10:23 am

Ne znam ja tipujem ipak na Damira ,Mpuky je bio u "van maketarenja" neko vrijeme zbog drugih razloga pa je možda u zaostatku... Ali pošto šute obojica bit će da rade punom parom!!! Very Happy
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider uto pro 19, 2017 4:25 pm

a i mene su rezali, nisam 20 dana bio u radioni...ni primirisal....al ide nekak....:-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Damir uto pro 19, 2017 6:22 pm

Uh, imao sam strašno stresan period na poslu, pravi horor... Tresle su mi se ruke, mislim da bih strgao svaku maketu koju bi primio u ruke... Nadam se da je sad to gotovo. Od sutra pa do ponedjeljka je taman toliko vremena da bude "izazov". Ako ništa drugo, potrudit ću se. Very Happy

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by afka Slider sri pro 20, 2017 10:03 am

Damir je napisao/la:Uh, imao sam strašno stresan period na poslu, pravi horor... Tresle su mi se ruke, mislim da bih strgao svaku maketu koju bi primio u ruke... Nadam se da je sad to gotovo. Od sutra pa do ponedjeljka je taman toliko vremena da bude "izazov". Ako ništa drugo, potrudit ću se. Very Happy
pet dana - slozis 5 maketa na sliderov ''vrijemegajepregazilo'' nacin....:-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Poky sri pro 20, 2017 11:30 am

Hebate jedino Damira nisu rezali ovu zimu, nas trojicu cvaknulo Very Happy Laughing
Ajde ajde Damire pa i ti radiš u toj ''vrijemegajepregazilo' tehnici moraš stić ,ko da je poso važniji, pih... Twisted Evil Sam se Mario izmotava nekaj ...
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića (ove godine) - Fokker XXI - Page 2 Empty Re: Do Božića (ove godine) - Fokker XXI

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.