Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković

2 posters

Go down

Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković Empty Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković

Postaj by Damir pon lip 28, 2021 5:02 pm

U knjižari u Brnu (Češka) naletjeh na knjigu koja je navodno prijevod hrvatske knjige, autora Mate Vukovića. Za mene prilično iznenađenje, nisam nikad čuo ni za knjigu ni za autora.

To češko izdanje je prilično skupo, oko 150 kuna, s obzirom na to da je mali format, najmekše korice i onaj loš lagani papir. Nešto kao kiosk-izdanje. Koliko sam shvatio, češki izdavač izdaje sve i svašta, ime firme mu je "češki turist", a u ovoj seriji sam vidio da je izdao i sličnu stvar o finskom zrakoplovstvu. Na prvi pogled, ovi naši "Hrvatski jastrebovi" su prilično "popularno" pisani, kao niz malih atraktivnih poglavlja, s brdo ilustracija. Čini se da može privući "atrakcijom", možda i one manje zahtjevne. Manje je i zahtjevno držanje povijesne autentičnosti, vidljivo po 3 profila na naslovnici. Ilustracije su me dosta iznenadile. Ima dosta crteža u boji, "in action" zračnih borbi. Nisam shvatio tko ih je radio. I fotografije su dosta atraktivne, ne navode se izvori, a dosta ih je u boji. Ili su originalno u boji, ili su kolorirane. Tu mi upada u oči i prisustvo ove nove fotke u boji "crnog 4", nejasno je odakle je (i je li kolorirana). Je li iz knjge došla na internet? Mnoge fotografije su "opće", npr. Me-109 u njemačkim oznakama i bojama, ruski avioni, i takve stvari.

Postoji li ta knjiga na hrvatskom?

Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković Img_2010

Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković Img_2011

Ovdje je sadržaj (pri dnu stranice):

https://ipac.svkkl.cz/arl-kl/cs/detail-kl_us_cat.10-1329457-Chorvatsti-krahujci-19411945/


Zadnja promjena: Damir; pon ruj 20, 2021 6:39 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Damir

Posts : 1335
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković Empty Re: Knjiga "Hrvatski jastrebovi 1941-1945", Mate Vuković

Postaj by Poky uto lip 29, 2021 1:27 pm

Prvi glas Question Shocked !!! Ajd ju ponesi u srijedu da ju iskomentiramo i prelistamo...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.