Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

2 posters

Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by afka Slider pon stu 14, 2016 6:21 pm

ak tko ima dobre slike, sprema se neka krpica dekala :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by Damir uto stu 15, 2016 3:21 pm

Želim sreću s tim. Crtanje dekala je najgore za sportske zrakoplove i jedrilice.

Treba paziti za koju se točno maketu rade dekali. Ako je maketa negdje milimetar drugačija od druge, ili od nacrta, već linije (razne obojane "trake") ne sjedaju tamo gdje bi trebale sjesti. Za neke makete se neki dekali uopće ne mogu napraviti, jer na njih ne bi sjele. BTW: za koju maketu se rade dekali?

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by afka Slider uto stu 15, 2016 9:26 pm

onu cesku...ne znam napamet :-) u 72

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by afka Slider uto stu 15, 2016 9:28 pm


afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by Damir sri stu 16, 2016 10:49 am

Postoje dvije različite češke makete. Jedna je ovaj AZ short-run s tvojeg linka (postoje mislim 4 različita pakiranja), a druga je Profiline (2 pakiranja), kojeg je bio pakirao i Eduard (u vrećicu). Sve to je dosta slabo ili nikako dostupno zadnjih godina, zadnje sam našao taj Profiline.
Obje makete su dobre. Svaka ima neke sitne pluseve i neke minuse na svojoj strani, ali u zbroju tih pluseva i minusa su podjednake. Ja za sad, naravno (kao i svaki drugi vrhunski maketar), nisam složio niti jednu od njih. Laughing Laughing Laughing

Za dekale predlažem izbjeći one najkompliciranije kombinacije, koje uključuju "trodimenzionalno zavijanje" većih površina dekala. To je dosta mala maketa (trup), kod takvih svaka greška od pola milimetra može biti fatalna. Kao osnovu za dimenzije dekala uzimati maketu, a ne nacrt. Tijekom izrade dekala sve pokušaje isprintavati, postavljati na realnu maketu i dorađivati crtež, sve dok ne sjedne.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by afka Slider sri stu 16, 2016 2:06 pm

uzeli bumo mjere makete jer ju imam, i mjere s dekala - imaju crne i plave ozneke blanika, meni trebaju crbene :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo Empty Re: Hrvatski Blanici L-13 a moze i jugo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.