Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72

2 posters

Go down

Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 Empty Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72

Postaj by Poky ned srp 26, 2015 3:32 pm

Poz! Cool Evo završih jednu od vrlo rijetkih "čeških" maketa koje su me razočarale. Definitivno jedan od gorih komada plastike koji sam radio ,MPMova maketa s njihovih početaka ,tamo negdje početkom 199? (mislim da se radi o 93g.) Sve predebelo ,s viškom flasha po svim rubovima, neizliveni djelovi ,utori popunjeni flashom, jedva vidljivi paneli... U svakom slučaju bilo je puno hrvanja ,ali uzeo sam ga prije 7-8 godina i odlučio da ga sad riješim bez obzira na sve... Dakle popravljao sam sve kaj se dalo, fala Bogu u setu je bio PE set koji je ajd popravio unutrašnjost i par detalja izvana,kao što rekoh bilo je tu hrpu posla ,ali ja mislim da sam ga dotjerao u neku "normalu"....
BTW pošto je ovo posljeratni model Spita i dosta rubno područje nekog mog interesa ,nisam se uopće puno bacao u neko istraživanje detalja i samog aparata ,siguran sam da ima hrpa greškica...
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00424
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00425
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00426
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00427
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00428
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00429
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00430
Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 DSC00431
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 Empty Re: Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72

Postaj by Damir pon srp 27, 2015 7:53 am

Meni su se uvijek sviđali ti kasni Spitfirei, iako me nikad zapravo nisu zanimali i nemam pojma o njima. Meni se čini sve super na maketi, osim 2 stvari:
- je li repni kotač zaista na njima stajao tako uvučen unutra
- izlazni rub kormila smjera - tipičan rani MPM-ov "šrot-run", debeo do bola, u prirodi bi to bilo valjda 15 cm... Laughing Za neke makete je teško shvatiti što je proizvođač zamislio, možda poludnevno brušenje polovica trupa šmirglom, kao sa vakuformima...

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 Empty Re: Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72

Postaj by Poky pon srp 27, 2015 3:41 pm

Imaš pravo za obje stvari:
- repni kotać je mrvu prekratak ,a poklopci su PE ,a ja ih nisam dovoljno svinuo(bojao sam se da mi se boja ne oljušti, prilokom svijanja)
- da vertikalac je debelo predebel na izlaznom rubu ,al dok dam došao do spajanja trupa već sam se izšmirglao ,da mi se više nije dalo... Embarassed
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72 Empty Re: Spitfire Mk.XVIII FR, MPM, 1/72

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.