Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

3 posters

Go down

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 Empty Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

Postaj by Poky pet sij 27, 2017 12:52 pm

Evo i prvog završenog aviončića u 2017g!
Dakle stari Matchbox iz 1973g., hebate stariji je od mene Very Happy  Very Happy, prepakiran u Revellovu kutiju,daklem stara maketa sa svim svojim minusima iako podosta točna, neki djelovi su ogranićeni svojom starošću odnosno izradom, unutrašnjosti nije bilo osim klasično pilota i nekakve sjedalice  Mad ... Ja sam to malo skrečao, našao nekakav sic i komandnu ploću među viškovima ostalo samogradnja... Ono što je katastrofalno u kitu je hladnjak ulja koji ni u snu nije ličio na pravi ,pa sam to pobrusio i urezivanjem s scriblerom doveo u zadovoljavajuče stanje i izgled... Motor i kao i njegov NACA prsten su dodatno detaljirani i prepravljeni da izgledaju kao na avionu (one dvije "trublje" uvodnika skrečane ,dodatne cijevi nosača, na prstanu auspuha ispusti kroz koje pucaju strojnice...)... Ostalo je bilo ok do trenutka kad treba pometat ove žice i zatege po krilima ,kad obično gubim volju i živce i malo fali da završi u zidu,al eto ipak završavam i govorim "Nikad više dvokrilac?!?" Mad  Evil or Very Mad  😉 Fali mu još samo žica radio antene ,al to naknadno ako ikad dobije svoju podlogu...
Bojanje moja klasika isto kao i prljanje ,a ono što bih naglasio da iako nisam uspio nigdje naći fotku dotičnog ,našao sam dovoljno podataka da opravdam wethering..
Dakle radi se o aparatu koji je službu započeo kao "srebrni" 2.1937g u 72.sqdn. u Tangmereu ,pa Sudanu ,tamo negdje 1939g. je prebojen u maskirne boje u prosljeđen u legendarni 112.sqdn. gdje je od 2.1939g. u Egiptu ,na njemu je letjelo 4-5 pilota u većinom patrolnim i trenažnim letovima iako je sudjelovao i u par "pucnjava" protiv talijana, zadnji let u 112.sqdn je imao 10.12.1940g. nakon toga je povučen iz službe, servisiran i 13.4.1941g. predan Grčkom zrakoplovstu ,gdje mu se i gubi daljni trag... Mislim da ova bogata služba od 4-5 godina od kojih gotovo sve u pustinji zadlužuje malo više prljanja 😉 .... Vi procijenite.
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03046
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03047
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03048
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03049
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03050
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03051
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03052
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03053
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03054
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03055
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03056
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03057
Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 DSC03058
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 Empty Re: Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

Postaj by afka Slider pet sij 27, 2017 2:31 pm

lepi...ak ga netko ima viska, udomljujem

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 Empty Re: Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

Postaj by Damir sub sij 28, 2017 8:54 am

Meni je sve super, skrečani cockpit izlgleda bolje o pravog, jedino su mi se neke linije na nekim mjestima čine malo prenaglašene. Ne znam je li zbog boje ili zbog "matchboxovske" dubine...
Budući da imam istu tu maketu, zanima me je li oblik trupa ispravan. Meni se do sad, u kutiji, jedino kabina činila loša, predebela.

afka Slider je napisao/la:lepi...ak ga netko ima viska, udomljujem

Baš taj Matchbox te zanima?

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 Empty Re: Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

Postaj by Poky sub sij 28, 2017 11:01 am

Ako mene pitaš ,nisam premjeravao niti se konzultirao s nacrtima ,ali nimalo ,sam sam ga sklopio DIK.
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72 Empty Re: Gloster Gladiator Mk.I, Matchbox/Revell, 1/72

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.