Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

4 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir pet ruj 18, 2020 6:17 pm

Evo, izvadio sam svoju maketu, zajedno s ostatkom Muzeja hrvatskog zrakoplovstva, da vidim kako sam ja to obojao prije dosta godina - prilično krivo, zove na obnovu:

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Muz110

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Muz210

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir pet ruj 18, 2020 7:01 pm

Stanje s Revellovim maketama u 1:32 je klimavo. Za "Crnog 4" trebat će obje makete - sa G-6 uzeti krila s malim zadebljanjima za uske kotače, a trup uzeti od makete G-10. Dodatna komplikacija je to što je za G-10 Revell iz ne znam kojeg razloga odabrao baš rijetku "Erla" verziju koja ima pravokutni panel na bočnim stranicama trupa ispred kabine. Jasno, to onda treba prerađivati u znatno češći zaobljeni panel. Ne znam zašto su to izabrali, puno je češći zaobljeni tip, a i lakše je prerađivati zaobljeni u ravni nego obrnuto.

Možda je i najbolje uzeti samo maketu G-10, pa kad se već trup treba prerađivati, preraditi i ta zadebljanja na krilima. Ima posla, ali se isplati.

I s drugim maketama vjerujem da je problem, jer proizvođači obično za G-14 ne daju široki trup, već daju trup sa "buhtlama" (osim AZ-a u 1:72 na maketi G-14/AS), pa se za G-14/AS obično mora uzeti maketa G-10. A kod njega je često zadebljanje na krilima izliveno s krilom (to je za G-10 standard). Jasno, i sitnije razlike G-10 i G-14 postoje, treba dorađivati. Nisam stručnjak za 1:48, ali mi se čini da Edurad tamo daje i samo široke kotače koje je G-10 imao, ali G-14 (ni naš "crni 4") nije...

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Revell-04665-132-messerschmitt-bf-109g-6-late-early-version

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Messerschmitt%20Bf109G-10%20Erla%20bubi%20Hartmann%20Revell%2004888%20voor

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky sub ruj 19, 2020 11:38 am

Damire pa ti imaš muzej doma Shocked Shocked !!!!! Pa moram se najaviti kod tebe na turu! Vidim ima tu zanimljivih eksponata, nisi mi se pohvalio do sad sa time... Vrlo inovativan način spremanja maketa, moram to vidjeti!

Što se tiće maketa u !/32 nisam stručnjak ,ali mislim da ti je najisplativije uzeti ovaj G-10 ako ima ovo veliko zadebljanje na krilima kao poseban odvojeni dio onda ti je najbezbolnije samo napraviti male "buhtle" od komada stirena ,ja sam to radio na svojim 1/72kama...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky sub ruj 19, 2020 11:54 am

A što se tiće ovih mojih messerčića evo mali "snikapik" Laughing :
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 IMG-20200915-013317
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 IMG-20200915-013322
Evo nakon muka sa dekalima, iako imam sve šta je izdano za ZNDH zrakoplove jedva jedvice sam izradio točne setove dekala za ovu četvoricu...
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 IMG-20200919-111544
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 IMG-20200919-111601
Evo trenutno su na "nogama" i čekaju W&W (wash i weathering)
E sad kad njih zgotovim imam još jedan za rebuildat i dva u kutiji.... Još se dvoumim jedan će sigurno biti taj novootkriveni "plavi" 1 ,a za druga dva mislim totalni wath if crni 17 i 27 ili crni 5 i 3...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir sub ruj 19, 2020 5:32 pm

IDEŠ!!!!!!!!

Ovo je SUPER!!!!


Nešto najbolje na polju maketartva s našim avionima što sam vidio u zadnjih X godina!

Excellent! Ausgezeichnet! Превосходно! 優れた! Eccellente! Vynikající! מְעוּלֶה! Kiváló! Отлично! अति उत्कृष्ट! Erinomainen! Εξοχος! Praeclarus! Sgoinneil!

I love you I love you I love you


Zadnja promjena: Damir; sub ruj 19, 2020 5:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir sub ruj 19, 2020 5:35 pm

Znači - obični G-14 je jedino "10" , a preostala 3 su neka verzija sa širokim poklopcem motora. Sve su makete od AZ-a?

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir sub ruj 19, 2020 5:43 pm

Poky je napisao/la:Damire pa ti imaš muzej doma Shocked  Shocked !!!!! Pa moram se najaviti kod tebe na turu! Vidim ima tu zanimljivih eksponata, nisi mi se pohvalio do sad sa time... Vrlo inovativan način spremanja maketa, moram to vidjeti!

To još nije gotovo... Stalo mi je mislim 16 ili 18 maketa na cca 25x44 cm tlocrta.

Poky je napisao/la:Što se tiće maketa u !/32 nisam stručnjak ,ali mislim da ti je najisplativije uzeti ovaj G-10 ako ima ovo veliko zadebljanje na krilima kao poseban odvojeni dio onda ti je najbezbolnije samo napraviti male "buhtle" od komada stirena ,ja sam to radio na svojim 1/72kama...

Nažalost ne. Revell daje poseban komad za obični G-6 s malim zadebljanjem, a za ovaj G-10 je ono veliko dugačko zadebljanje izliveno na gornjoj polovici krila. Iz unutrašnjoksti kučišta kotača je također ulubljeno/izdignuto, baš kako treba u 1:32, tak da ako s gornje strane izbrusiš zadebljanje dobiješ rupu, nema "materjala". Zajeban taj "G-14/AS"...

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Me110 PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Me210

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir sub ruj 19, 2020 6:03 pm

Glede verzija, onaj na fotki koju si postao na prethodnoj stranici ("22") je svakako sa širokim poklopcem motora, dubokim hladnjakom i čini mi se debelim kotačima i velikim zadebljanjima nak krilom.. Dakle bar jedan bi mogao biti čisti G-10 ili K-4...

Hoćeš nekog od ovih "sci-fi" napraviti u nekoj late-war kamuflaži?

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky sub ruj 19, 2020 9:03 pm

Uuuu koliko si ti toga napisao... Ajmo redom...
Nešto najbolje na polju maketartva s našim avionima što sam vidio u zadnjih X godina!
Sumljam ,ali ajde  nije da mi ne pašu komplimenti Very Happy ... Još su presjajni pričekajmo da ih završim... Kad ih okačim na OMF sigurno će mi dežurni "stručnjaci" reći kaj sam fulo ,a oni su vidli na nekoj fotki koja postaji ,al nije za objavu još... Twisted Evil  Twisted Evil

Znači - obični G-14 je jedino "10" , a preostala 3 su neka verzija sa širokim poklopcem motora. Sve su makete od AZ-a?
Od ovih koje sam ja sada radio "obični" G-14 je samo crni 10 (crni 4 ne trebam komentirati, crni 6 si vidio fotku di se vidi da nema "buble", a za crnog 22 se zna da je G-10). Makete su Revell s resinskim dodacima i mojim doradama ,samo je crni10 Hasegawa i ona mi se ne sviđa uopće niti oblikom ,niti izgledom ,niti usjedanjem djelova djelova...

To još nije gotovo... Stalo mi je mislim 16 ili 18 maketa na cca 25x44 cm tlocrta.
Pa to je super daj pukni još koju fotku da vidim kaj sve imaš.. Na koliko je to katova muzej? Moram to vidjet!

Nažalost ne. Revell daje poseban komad za obični G-6 s malim zadebljanjem, a za ovaj G-10 je ono veliko dugačko zadebljanje izliveno na gornjoj polovici krila. Iz unutrašnjoksti kučišta kotača je također ulubljeno/izdignuto, baš kako treba u 1:32, tak da ako s gornje strane izbrusiš zadebljanje dobiješ rupu, nema "materjala". Zajeban taj "G-14/AS"...
A hebi ga ,opet na crtaču ploču... Neutral

Glede verzija, onaj na fotki koju si postao na prethodnoj stranici ("22") je svakako sa širokim poklopcem motora, dubokim hladnjakom i čini mi se debelim kotačima i velikim zadebljanjima nak krilom.. Dakle bar jedan bi mogao biti čisti G-10 ili K-4...
K-4 nije jel se zna da je crni 22 bio G-10 K-4 su koristili ,ali koji su broj bili još ne znamo...Pošto je ovo već drugi crni 22 koji radim nadam se da će sad napokon isplivati koja fotka koja će dokazati da sam sve fulao... Laughing  Twisted Evil A pošto je u njemu navodno Bencetić i prebjego u Austriju možda zbilja dođe kakva fotka i od tam...


Hoćeš nekog od ovih "sci-fi" napraviti u nekoj late-war kamuflaži?
Mislim da ne svi će bit u "standardnoj" RLM74,75,76
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by mpuky ned ruj 20, 2020 1:32 pm

Uf šta ste sve napisali. Pogubio sam se u svim
tim informacijama.
Zar nije Miros radio nekog našeg Bf 109 Gnešto
od Revellove 32ke na OMFu ? Mislim da je i on nešto kemijao sa tim buhtlama na krilu.
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=32949&highlight=bf109
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=29565&highlight=bf109
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir ned ruj 20, 2020 2:04 pm

mpuky je napisao/la:Uf šta ste sve napisali. Pogubio sam se u svim
tim informacijama.
Zar nije Miros radio nekog našeg Bf 109 Gnešto
od Revellove 32ke na OMFu ? Mislim da je i on nešto kemijao sa tim buhtlama na krilu.
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=32949&highlight=bf109
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=29565&highlight=bf109

Ako sam dobro shvatio (ne vidim fotke na drugpm linku), on je radio Crnog 10 i još jednog koji su obični G-14. To se može s Revellovom maketom G-6. No kad se radi o kombinaciji G-14/AS (običan G-14 s motorom AS i širokim poklopcem za njega), onda treba kombinacija G-6 i G-10.

Ljudi obično uzmu G-10 i naprave "crnog-4" tako kako je, sa širokim kotačima i tom buthlom na krilu:

https://modelingmadness.com/review/axis/luft/109/reyg10.htm


Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir ned ruj 20, 2020 2:10 pm

Poky je napisao/la:Pa to je super daj pukni još koju fotku da vidim kaj sve imaš.. Na koliko je to katova muzej? Moram to vidjet!

Prizemlje i kat, al to još dugo ne bude gotovo. Potres mi je dodatno zakomplicirao, neke makete su se srušile...

Poky je napisao/la:Sumljam ,ali ajde  nije da mi ne pašu komplimenti Very Happy ... Još su presjajni pričekajmo da ih završim... Kad ih okačim na OMF sigurno će mi dežurni "stručnjaci" reći kaj sam fulo ,a oni su vidli na nekoj fotki koja postaji ,al nije za objavu još... Twisted Evil  Twisted Evil

Mislim da ne. Čak i da postoji još neka fotka (i da ju netko ima i skriva), kad vidi ovo mora ti samo reći "bravo". Na temelju svega do sad objavljenog, to je to.









Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky pon ruj 21, 2020 8:18 pm


Prizemlje i kat, al to još dugo ne bude gotovo. Potres mi je dodatno zakomplicirao, neke makete su se srušile...
Ajd svejedno pukni još koju fotku ,baš me zanima kaj si sve odradio od ZNDH...

Mislim da ne. Čak i da postoji još neka fotka (i da ju netko ima i skriva), kad vidi ovo mora ti samo reći "bravo". Na temelju svega do sad objavljenog, to je to.
Ma sumljam, ne briju ljudi više na 1/72 toliko ,ali i kad odradim neku maketu s kojom sam zadovoljan i odradim ju bez grešaka obično nema komentara, a onda kad odradim neku za koju ja mislim da je ofrlje svi hvale...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky čet ruj 24, 2020 9:07 am

Evo čačkam dalje izvore da vidim hoću li isčačkati još kakvih informacija glede ZNDH Messera i evo uspio sam se sjetiti da svaku knjigu treba izlistati 100 puta... Pa se tako u knjizi Messer...Bf 109 The Yugoslav story Vol.2 (Ciglić ,Savić, Mičevski) navode 3 serijska broja za Messere koji su u JRV došli iz ZNDH (bilo ih je i više ali su ovi izgleda jedini bili u letnom stanju i doživjeli uvođenje u registar ,ostali su valjda bili u lošem stanju i izvor rez. djelova). Dakle u sastav JRV su ušli:
-G-14 W.nr. 464507 (proizveden Erla 11.44( iz iste serije kao i crni 10))kao JRV 9606,
-G-14 W.nr.785154 (Mtt. Regensburg 11.44) kao 9608
-G-14 W.nr.785164 (Mtt. Regensburg 11.44) kao 9609
po nekoj analogiji dva od ta tri bi trebala biti crni 11 i crni 13 koji su zbog sabotaže na podvozju pri poletanju 25.4.45 nastradali te rastavljeni 26.4 i odveženi u radionicu na Samoborskoj cesti gdje su ih našli partizani, popravljeni su tijekom ljeta 45. Krajem 7mj. i početkom 8mj. bivši piloti ZNDH Špoljar i Žauhar su ih preletjeli u Mostar na aerodrom Jesenice gdje se mehaničar S. Lampe slikao na W.nr.785164 na kojem se vidi stara kamuflaža ,žuti prsten oko nosa ,visoki kotač na repu i prebojani V ispod krila
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Bf-109-G-14crni11ili113w-n-785164-Jasenice-Mostar-jesen-45
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Bf-109-G-14crni11ili113w-n-785164-Jasenice-Mostar-jesen45


Btw kako se stari i sive stanice više ne rade baš najbolje trebam ispraviti jednu krivu informaciju glede crnog 22. (ako je to zrakoplov kojim je Bencetić 7.4. pokušao preletiti u Austriju) krivo sam naveo mjesto pada ,nije Austrija već Cerklje gdje je i nađen u hangaru nakon rata... Dakle treba i Sloveniji probat isčačkat možda kakvu fotku...
BTW navedea je sudbina i oba Bf-110 jedan je prilikom tih preleta 7.4.45 pao kod Dobove zbog požara na motoru ,a drugi kod Krškog....
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir čet ruj 24, 2020 9:27 am

Ovo su zaista dobri tragovi. Čini se da se polako skuplja "društvance" naših Messera!

Ova dva iz Regensburga bi mogli biti isti ili slični, tako da ova fotka daje informacije za oba. Osim ako farbanje na ovom na slici nije dopunjavano nakon rata. Jel se to meni čini ili je skroz flekasti (možda i s gornje strane krila?)? Treba sad negdje iskopati neke fotke njemačkih, iz iste serije, što sličniji Wnr...

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky čet ruj 24, 2020 10:22 am

Eto u zadnje vrijeme aktivno "čačkam" po tim ZNDH Messerima pa se vraćam starim fotkama koje smo imali od prije i ovima koje se pojavljuju u zadnje vrijeme ,pa sam tako primjetio i ovo:
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Bf-109-G14plavi1
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Bf-109-G-14-ZNDHmesser
PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Bf-109-GZNDH-messer
Dali je ovo sve isti avion ,odnosno "plavi/crni" 1???
Isti položaj "zvonimirca" iza broja ,a preko" balkanca", bez spirale na spineru, stari rep s visokim repnim kotačem...
Imaš li Damire kakvu literaturu di se vide razlike i serije tih kasnih G verzija (G-10, G-14, G-14/AS, kasni G-6...) ja se baš ne kužim tako jako u te detalje...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir čet ruj 24, 2020 11:15 am

Budem probao napraviti nekakav "kolaž" s osnovnim "razlikovnim" detaljima.

ZA ove 3 fotke:
- ova treća ima premalo detalja da bi se išta dokazalo, može biti taj ili neki drugi
- gdje vidiš visoki repni kotač na prvoj fotki? Ja uopće ne vidim nikakav.
- upada mi u oči donji poklopac motora na prvoj fotki - nekakvo čudno bojanje. Je li to isto i na drugoj fotki?

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky čet ruj 24, 2020 11:32 am

- ova treća ima premalo detalja da bi se išta dokazalo, može biti taj ili neki drugi
- gdje vidiš visoki repni kotač na prvoj fotki? Ja uopće ne vidim nikakav.
- upada mi u oči donji poklopac motora na prvoj fotki - nekakvo čudno bojanje. Je li to isto i na drugoj fotki?
Ne vidi se kotać na prvoj naravno ,ali po položaju repa na trećoj, iza pilota ,ćini mi se da i taj ima visoki repni kotač...Zato sam i pitao imaš li kakvu literaturu za to ,dali postoji koja verzija ili proizvodna serija ranog G-14 sa visokim repnim kotačem i starim niskim repom??? A po izgledu repa ćini mi se da je i taj onaj raniji, nizak na trećoj fotki zato i mislim da je možda isti zrakoplov..
Da i meni je zapelo za oko ta nejednakost nijanse na nosu ali nemam objašnjenje...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by mpuky čet ruj 24, 2020 12:52 pm

Koja je razlika Messera Erla i Regensburg ?
Edo radi oba a ja nisam znao koja je razlika
pa sam na kraju uzeo čini mi se tog Erla za
odraditi "našeg". Po ovome što ste napisali
moram paziti kojeg radim 🤔
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Poky čet ruj 24, 2020 4:37 pm

Mario koje mjerilo misliš radit? Ako je 1/72 onda ti je tako svejedno... Nema tu bitnih maketarskih razlika uzmeš AZa i unutra ti je sve kaj ti treba, opet pošto misliš radit ZNDH onda se radi o tome kojeg misliš radit crnog 4 il crnog 10, plavi1? Razlike vidiš i sam "buble" za strojnice ispred kokpita, dugi il kratki repni kotač male "buble" na krilima felga na kotačima... Mi raspravljamo o tim proizvodnim serijama i tvornicama jel pokušavamo rekonstruirati izgled onih aparata za koje nemamo fotke ili imamo fotku samo jednog dijela aviona, a onda po tim serijama i sličnim aparatima za koje ima fotki na netu možemo probat odgonetnut izgled istih u smislu koje su sheme korištenje u bojenju ,potpis lakirera sa nekim tipičnim flekama, te detalje oko toga koja vrsta kotača je korištena, rani ili kasno rep, kratki ili dugi repni kotač...
Poky
Poky

Posts : 880
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Damir čet ruj 24, 2020 7:57 pm

Prebacujem na zasebnu temu samo za to

Damir

Posts : 1334
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72 - Page 2 Empty Re: PRODAJA - decali zrakoplovstva NDH 1/72

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.