Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

+2
Poky
Damir
6 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pet pro 23, 2016 7:32 pm

Fotofiniš, više ništa nije jako bitno... Npr: gornji uvodnici (iznad motora) su krivog oblika, da imam vremena vjerojatno bi ispravljanje odgodio do drugog Božića. No sad sam se baš zaintaio, možda ipak uspijem do nedjelje...

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 11sebtj

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2r3wfw7

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pet pro 23, 2016 7:41 pm

afka Slider je napisao/la:
kaj hoces dobit- efekt zguzvanog aluminija ??? hehehehe

Da, baš to! I sve ostale nepravilnosti. Very Happy

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pet pro 23, 2016 9:31 pm

Nice Smile
Morati cu i ja pofarbati Spita veceras uz
susenje fenom sa Vas sustignem Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir ned pro 25, 2016 6:50 pm

Sretan Božić svima!
A Pukiju i božićni poklon - nisi sam u grupi onih koji nisu stigli... Laughing Unatoč nadljudskim naporima, pažljivom planiranju i nevjerojatno dobrom uklapanju u raznorazne blagdanske događaje i izazove (neke vezane i uz konzumaciju i NE-konzumaciju pića), nisam stigao završiti. U teoriji sam mogao sprtljati na brzinu i ovo što je ostalo, ali sam ipak odlučio da sam stigao dokle sam stigao... Fale još prozori, dekali i dvije-tri antenice. I naljepit glavni poklopac cockpita.
Tak da ću možda čak i sačekat sredstvo za prozorčiće od Pukija...

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Jr8ro7

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir ned pro 25, 2016 6:58 pm

Ima li netko nekakvu fotku gdje se dobro vidi mjesto punjenja goriva u Hudsona? Razmišljam da uz njega napravim neko od onih RAF-ovih vozila, najbolje cisternu s figuricom koja upumpava gorivo, Za sad nisam ništa pametno našao preko Googlea...

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider pon pro 26, 2016 3:23 pm

izmedju motorske gondole i trupa ti je tank, tu bi trebal bit poklopac---

http://aviadejavu.ru/Images6/AN/AN85-11/19-1.jpg

http://www.ww2incolor.com/britain/Hudson+Mk+VI.html

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pon pro 26, 2016 10:23 pm

Dobro to tebi ide. Još malo pa gotov Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sri pro 28, 2016 6:39 pm

Dok čekam s tim prozorima, uzeo sam danas starog Airfixovog Mosquita. Čisto zato da iskoristim zamješane boje od Hudsona. Very Happy  Nevjerojatno je koliko dugo traje dan kad si na godišnjem, što se sve u jednom danu može napraviti (i usput pogledati par emisija na TV-u, par filmova... Maketa ne posjeduje cockpit, tako da sam izrezuckao dosta stirenskih komadića.

PS: maketa je od nevjerojatno krhske i krte plastike, to još nisam vidio. Nemoguće ju je rezati, čim takneš skalpelom puca.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 1250q6s

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 3520pio

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 5a2880

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky sri pro 28, 2016 9:37 pm

Ovo izgleda jako dobro Smile

Možda ti maketa bila negdje na otvorenom gdje se je smrzla ?
Meni je jedne zime ostala PS tacna na balkonu kad sam je na
proljeće htio koristiti raspadala mi se u rukama. Zato ja micem
sve makete koje mi se nađu na balkonu već na jesen u toplije
prostorije i uvijek odvojim deklale koje držim u boravku u ladici
a otkad sam progustio police u špajzi više ih držim tamo.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir čet pro 29, 2016 9:43 am

mpuky je napisao/la:Možda ti maketa bila negdje na otvorenom gdje se je smrzla ?

Nisam o tome razmišljao, ali je moguće. Ne kod mene, nego možda kod bivšeg vlasnika (maketu sam kupio od nekog, ne sjećam se više od kog, na nekom našem natjecanju). Šteta, jer bih rado odvojio i zakrenuo kormila, ovako ne mogu.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir čet pro 29, 2016 1:43 pm

Malo farbanja, remenčići su izrezani od papira iz novina:

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2a014rc

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky čet pro 29, 2016 10:06 pm

Pa ti ćeš završiti dvije makete do Nove kako te je krenulo Smile
Ovi pojasevi su samogradnja . Morati ću na obuku kod tebe
da ne trošim lovu na PE.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pet pro 30, 2016 12:25 am

mpuky je napisao/la:Pa ti ćeš završiti dvije makete do Nove kako te je krenulo Smile
Ovi pojasevi su samogradnja . Morati ću na obuku kod tebe
da ne trošim lovu na PE.

Ma ne, bit će dobro ako završim bar Hudsona...

Glede remenja: imam bar 10 setova PE remenja. Ali mi se nije dalo ići do ormara u drugoj sobi, novine su bile u ovoj sobi... Laughing
A, uostalom, Portugalska maketarska škola nalaže upravo ovako - izrezati komade papira odgovarajuće boje (dakle: moraju to biti novine u boji), pa ih zaljepiti u prikladnom položaju. Da sam koristio te metale, to bi bila Slovenska maketarska škola...Laughing

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky pet pro 30, 2016 3:51 pm

Alo momci, ja izašo iz bolnice ,Nova je iza vrata, a vi se zavitlavate.... ts...ts...
Imate sreče što sam na dijeti pa ćete jeftino proći....
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by dragonlanceHR pet pro 30, 2016 5:47 pm

U vezi krhke plastike, sve moje nesastavljene Airfixove makete proizvedene do sredine 80-ih skoro pa da se mrve na dodir. Plastika nije vječna i ima rok trajanja.

Vedran

dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pet pro 30, 2016 9:34 pm

dragonlanceHR je napisao/la:U vezi krhke plastike, sve moje nesastavljene Airfixove makete proizvedene do sredine 80-ih skoro pa da se mrve na dodir. Plastika nije vječna i ima rok trajanja.

Vedran

Ne moze to tako. Kad zavrsim ovog Spita
mora trajati barem pet godina jer mi je
toliko trebalo da dovrsim prvu maketu od
kad sam se vratio maketarstvu Smile

Jedino ce biti problem ako ih sad pocnem
sve koje sam zapoceo dovrsavati gdje cu
ih drzati Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pet pro 30, 2016 9:38 pm

Poky je napisao/la:Alo momci, ja izašo iz bolnice ,Nova je iza vrata, a vi se zavitlavate.... ts...ts...
Imate sreče što sam na dijeti pa ćete jeftino proći....

Kud si poletio Smile

Jos nam ostaje cijela vecer i jedan dan Smile
Radilo se pomalo ali se nema vremena
postaviti slike a i gripa je pocela loziti.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pet pro 30, 2016 10:57 pm

dragonlanceHR je napisao/la:U vezi krhke plastike, sve moje nesastavljene Airfixove makete proizvedene do sredine 80-ih skoro pa da se mrve na dodir. Plastika nije vječna i ima rok trajanja.

Vedran

Vidiš, zanimljivo. To nisam znao, thanks za info.

Poky je napisao/la:Alo momci, ja izašo iz bolnice ,Nova je iza vrata, a vi se zavitlavate.... ts...ts...
Imate sreče što sam na dijeti pa ćete jeftino proći....

Danas mi je puky dofurao ljepilo za prozore, a pokazao i svojeg Spita, u završnoj fazi. Sve u svemu, sutra završavamo, u Novu ulazimo s gotovim maketama. Very Happy

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pet pro 30, 2016 11:09 pm

afka Slider je napisao/la:izmedju motorske gondole i trupa ti je tank, tu bi trebal bit poklopac---

http://aviadejavu.ru/Images6/AN/AN85-11/19-1.jpg

http://www.ww2incolor.com/britain/Hudson+Mk+VI.html

Hm... Slabo kužim di je točno ta rupa... Question

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider sub pro 31, 2016 3:25 pm

mislim da imas dost godina da mores sam nac rupu :-) :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky sub pro 31, 2016 3:57 pm

afka Slider je napisao/la:mislim da imas dost godina da mores sam nac rupu :-) :-)

Dobra, prava maketarska Laughing Laughing Laughing
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sub pro 31, 2016 5:49 pm

afka Slider je napisao/la:mislim da imas dost godina da mores sam nac rupu :-) :-)

Laughing Laughing Mogu, al ne na Hudsonima... Laughing Laughing

No, šalu nastranu, ja sam gotov!

Radi se o Hudsonu serijskog broja AE636 iz 24, squadrona RAF, kojim je češki pilot František Glauder iz Gibraltara dostavljao stvari na Maltu tijekom 1942. godine. Primjerak nosi naziv "Spirit of Prague", dekali su od češke firme MPD. Gotovo sve s identitetom je krasno, osim što se ne zna kojeg je tipa bio taj Hudson. Dekali kažu MkIV. U najjačoj knjizi čeških autora o toj tematici se primjerak spominje 3 puta: jednom u tekstu piše da je MkIII, jednom da je MkIV, a ispod 4 fotografije piše da je MkIV. Problem je što je nas sve 4 fotografije Mk I. Te tri verzije se jako razlikuju, imaju kompletno drugačije motore. Nakon svih javnih i privatnih traženja preporuka od Čeha, odlučio sam se za verziju s dekala i iz engleskih službenih spiskova, Mk IV. S tim da je onda teorija da su postojala 2 različita "Spirit of Prague", jedan MkI (na fotkama), a drugi MkIV (za kojeg nema fotki).

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 30accjm

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2wf2xi0

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 4hv4gk

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2nhkv93

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2m4x939

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2s93nk5

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky sub pro 31, 2016 7:36 pm

Ma ko da je bitno koja je verzija!!!! Very Happy Bitno je da si završil prije ponoći! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Niš rukavica je bačena u Marievo lice ,pa da vidimo što će bit još malo više od 4h mu je preostalo....
BTW Po meni prečisto "muzejska škola" wetheringa Twisted Evil ,ali lijepo, čestitam kolega!
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir ned sij 01, 2017 11:27 am

Za sad je relativno čist, jer je u Engleskoj. Ako skužim kako se puni gorivo, pa dodam kamiončić i figurice, onda će to biti pored Gibraltarske stijene. A tad ću ga morati fest postarati, onako "mediteranski"... Laughing  Ako ne bude diorama, onda će ostati ovakav.

Za one koji se ikad odluče raditi ovu maketu - uopće se nemojte mučiti s nikakvkom unutrašnjošću, osim pilotskog sjedala (na koje dodajte remenje) i polu-zida iza tog sjedala. Ništa drugo se ne vidi, ne znam zašto je sve to rađeno, posebno ne ona unutrašnja sobica sa stolom, sjedalom, instrumentima...

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sub sij 21, 2017 9:52 am

S Mosquitom ide sporo, svakih par dana nađem malo vremena za sitni napredak.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 2eq5qtw

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 3 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.