Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

+2
Poky
Damir
6 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sub pro 10, 2016 1:20 pm

Poky je napisao/la:Btw ko je gospođa sa šešoarom u mirroru? Maketarska primadona? Mislim kad je toliko zainteresirana za taj maketarski alat??? Very Happy

To je japanska kolegica koja je na maketarskom sajmu u Yokohami fotografirala novi proizvod Tamiye prilikom predstavljanja.

Nastavak izgradnje je išao i dalje po portugalskoj maketarskoj školi. Nakon osnovnog brušenja kita, na problematične dijelove sam nafarbao boju. Nanio sam ju posebnim maketarskim alatima zvanima "Mr Kist". Boja je "Sky type S", nju sam originalno zamješao prema posebnoj portugalskoj metodi, od originalnih boja kupljenih u Japanu. Ta boja je za donje površine, ali sam ju iskoritio za taj "primer" na problematičnim dijelovima i za gornju i za donju stranu. Princip je da je jako gusta, tako da u malo debljem sloju dobro pokriva manje neravnine. Budući da je polusjajna, vide se zaostali problematični dijelovi, što pomaže u uklanjanju tih problema. Nakon sušenja, sve problematične dijelove sam ispolirao specijalnom krpicom i specijalnim maketarskim pripravkom koji se zove "Mr Vim". Taj pripravak proizvodi osobno rodonačelnik portugalske maketarske škole, Suhoj Joaoaoez. U ovom slučaju, s obzirom da koristim originalne boje zamješane od japanskih originalnih boja, bilo je nužno koristiti posebnu varijantu tog pripravka "Mr Vim - Forte", s mirisom naranče i limuna.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 4tsf1g

afka Slider je napisao/la:ih, kad sam ja taj alat narucio.....ali imas preveliku diznu pa trosis nepotrebno previse vodikovog dioksida....

E to ti je upravo prednost ovog sasvim novog modela koji je uzbacila Tamiya - ja koristim dihidrogen-monoksid, koji u sastavu ima minimalne (ali optimalne) količine kalcij-karbonata, magnezij-karbonata i još nekih spojeva. Ta kombinacija je neophodna za portugalsku maketarsku školu. Laughing

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky sub pro 10, 2016 3:17 pm

Di si našao vim?!?
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider pon pro 12, 2016 10:19 am

mislim , ti si fakat jos pocetnik.....:-) :-) ja kad radim, kupim pet kila boje....:-) imam po litru haze gray, pale gray, deck blue, navy blue, i posebnu extra mjesavinu '' Leyte gulf sea collor, 400 - 7000 ft deep '' :-) :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir pon pro 12, 2016 4:46 pm

Poky je napisao/la:Di si našao vim?!?

Misliš na specijalni proizvod "Mr Vim Forte"? Laughing U nekom specijaliziranom dućanu, sad više ne znam kojem...

afka Slider je napisao/la:mislim , ti si fakat jos pocetnik.....:-) :-) ja kad radim, kupim pet kila boje....:-) imam po litru haze gray, pale gray, deck blue, navy blue, i posebnu extra mjesavinu '' Leyte gulf sea collor, 400 - 7000 ft deep '' :-) :-)

Zar samo jednu mješavinu ove zadnje? Da si pravi, imao bi bar 5 različitih, ovisno o dubini, starosti, udealjenosti... Laughing

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pon pro 12, 2016 10:31 pm

Sta svjetlost radi. Na zadnjoj fotki mi boja
interijera izgleda potpuno drugacije.
I ja sam zamijesao svoju interior zelenu
jer mi je Ak-ova izgledala previse sivo.
Ti si svoju mjesao prema FS uzorku ?
Bilo bi dobro da usporedimo nijanse
mjesunga.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sri pro 14, 2016 5:21 pm

"Napredak" od zadnjih par dana ne izgleda velik. No par slojeva boje i kita na ključnim neravnim dijelovima znatno će popraviti stvar.
Zaljepio sam i "bibuljce" na izlaznim krajevima krila. Zgodno zamišljeno, ali u praksi gotovo nemoguće zaljepiti da izgleda 100% ispravno. Bolje bi bilo da su to nekako, bar djelomično, izlili zajedno s krilom.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Wv24g5

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir ned pro 18, 2016 6:28 pm

Jako sam zapeo oko nosnog djela. Da budem iskren - beskrajno me živcira. Ne vidim smisao toga da su ga napravili od toliko tankih prozirnih komada koji se međusobno lijepe (pa onda zahtjevaju obradu), kad su tamo sve skupa 4 mala prozorčića sa svake strane, veličine ovih na zadnjem djelu trupa.
PS: umjesto onog prednjeg sjedala (u nosu), kjem sam radio i remenje, mogao sam slobodno staviti kamenčić, šibicu, kuglicu sačme, kuglicu iz nosa... ništa se neće vidjeti kad ostanu samo ti mali prozorčići.

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 5yhvlc

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky ned pro 18, 2016 10:16 pm

Ajde stisni zube i nastavi!
Ak ne imam ti za preporučit par dobrih pečenjara ovdje u Prečku... Twisted Evil
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky pon pro 19, 2016 6:36 pm

Šta su mene one pive tako omamile da se ne sjećam
nikakvih pečenjara, čevapa ili hrane ?
Ah, ne gine mi Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky pon pro 19, 2016 7:41 pm

Ah lako sad tako ,omantale me pife, omađijale me zgodne tete itd.. Dogovor je bio ko ne napravi ćasti večerom u Prečkom! Tebe da natjeramo da nekaj zgotoviš ,a Damira da ode zapadnije od Jaruna... Very Happy Very Happy
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider pon pro 19, 2016 8:28 pm

koja ste vi ekipa....ja sam pocel jucer, i do bozica budu 3 gotove- blanik, piper i cessna :-)....a svaki dan delam 12 sati na poslu....( ne makete )
ne budu gotove jedino ak dekali ne dojdu na vrijeme:-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky uto pro 20, 2016 2:02 am

Poky je napisao/la:Ah lako sad tako ,omantale me pife, omađijale me zgodne tete itd.. Dogovor je bio ko ne napravi ćasti večerom u Prečkom! Tebe da natjeramo da nekaj zgotoviš ,a Damira da ode zapadnije od Jaruna... Very Happy Very Happy

Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky uto pro 20, 2016 2:08 am

afka Slider je napisao/la:koja ste vi ekipa....ja sam pocel jucer, i do bozica budu 3 gotove- blanik, piper i cessna :-)....a svaki dan delam 12 sati na poslu....( ne makete )
ne budu gotove jedino ak dekali ne dojdu na vrijeme:-)

E ježi ga stari.
Ja sam u ponedjeljak radio do tri ujutro. Zatim sam u pet
ujutro otišao u Čakovec. Doma sam se vratio u osam navečer.
Najeo se, ubio oko i zatim ponovo radio od 12 do 02. Sad ide
spavanje i zatim opet u Čakovec i Varaždin.

Ne bum se žalio ali kad me krene onda je stvarno ludo Sad
Normalni teren mi je spas jer na njemu odradim posao i nakon
toga sam slobodan.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider uto pro 20, 2016 9:41 am

ja ti radim npr -12 sati po danu, dva dana zaredom...pa dva dana 12 sati po noci...pa kad dodjem ujutro u sedam doma, taj isti dan sam navecer na koncertu od 1800- 24''---pa odspavam do pol pet, pa opet od 0600 12 sati na posel...i tak.....ovaj mjesec sam imal jedan dan slobodno, jer sam to trazio :-)
ma ustvari samo vas zezam, ne ide ni meni tak brzo :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir uto pro 20, 2016 9:44 am

A ja radim 29 sati dnevno, plus noćnu... Laughing
Šalim se, naravno (iako mi je sad kulminacija svih zaostataka na poslu, pa nisam radio na maketi par dana). Ali što se tiče odlaska zapadno od Jaruna, dat ću sve od sebe da se to ne dogodi. Laughing Još uvijek čvrsto vjerujem da ću maketu imati gotovu na Božić.

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky uto pro 20, 2016 12:25 pm

Evo krenuli vi o poslu... Crying or Very sad Pa ovo je hobby ovdje se odmaramo od posla...
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider uto pro 20, 2016 1:01 pm

pa nemamo se kome zalit..pa tu medju istomisljenicima....jadajadajada Very Happy Very Happy

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky uto pro 20, 2016 1:57 pm

A kome ćeš se žaliti kad barem 50% ljudi ima ludo radno vrijeme.... Ja recimo dobijem plan u petak iza 16h za idući tjedan, ne radim baš 12h ,ćesto ni 8h ,ali zato su mi termini skoro uvijek rascijepkani ,tako da znam odradit jedno snimanje ujutro ,a drugo popodne ,il jedno snimanje tu ,a drugo na nekoj drugoj lokaciji, vikende obavezno radim, pa ti nekaj splaniraj...
Al to je valjda normalno u ovom 21st.... Evil or Very Mad Mad
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir uto pro 20, 2016 7:42 pm

Malo mrljanja po kamuflaži... Naravno, originalne boje...

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 2hgeqkj

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider uto pro 20, 2016 9:02 pm

plavi si ipak ljepsi :-)

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Poky sri pro 21, 2016 10:15 am

Lijepe su ti te orginalne boje, prave "engleške", kak bi tek dobro zgledale špricane kroz airbrush.... scratch Laughing
Poky
Poky

Posts : 875
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by mpuky sri pro 21, 2016 3:20 pm

Odlično to tebi ide Smile
Obojica me šijete, moram ubrzati radove Smile

Našao sam idealnu zamjenu za Kristal Klear kojim
možeš ljepiti stakla. Da li te zanima da ti ga
dofuram malo ?
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sri pro 21, 2016 7:19 pm

Da, volio bih probati. No ne za ovu konkretnu maketu, moram uhvatiti rok do Božića, sad već gadno stišće. Odradit ću ove prozore s drvofiksom.

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Damir sri pro 21, 2016 7:46 pm

Poky je napisao/la:Lijepe su ti te orginalne boje, prave "engleške", kak bi tek dobro zgledale špricane kroz airbrush.... scratch Laughing

Ma ne, bolje je ovako. U dva sloja, malo gušće, malo rijeđe, pa dobijem nepravilnu površinu.

Damir

Posts : 1321
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by afka Slider čet pro 22, 2016 10:20 am

Damir je napisao/la:
Poky je napisao/la:Lijepe su ti te orginalne boje, prave "engleške", kak bi tek dobro zgledale špricane kroz airbrush.... scratch Laughing

Ma ne, bolje je ovako. U dva sloja, malo gušće, malo rijeđe, pa dobijem nepravilnu površinu.
kaj hoces dobit- efekt zguzvanog aluminija ??? hehehehe

afka Slider

Posts : 186
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72 - Page 2 Empty Re: Do Božića, Lockheed Hudson, Italeri/MPM, 1:72

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.