Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piper PA-25

4 posters

Go down

Piper PA-25  Empty Piper PA-25

Postaj by tlikso pet vel 12, 2016 8:09 am


Ima li tko u kompu fotografija Pipera PA-25 iz vremena domovinskog rata tj. kamuflazno obojanog. Vidjao sam takvih fotografija ali ih sada ne mogu naci. Takodje i istog aviona kada je dobio registraciju 9A-.........

Tihomir

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Damir pon oľu 21, 2016 7:44 pm

Iskoristit ću priliku da se nadovežem pod ovim naslovom. Neki dan mi je stigla zanimljiva novost, koliko znam jedina maketa stanovitog hrvatskog proizvođača (  Smile  Wink  ) koja ima i češke oznake...   cheers Very Happy  Very Happy  Very Happy
Malo sam odložio druge stvari i počeo se zabavljati s ovom maketom. Čini se da neće biti problema, super je što je rasklop "hobbybossovski" (trup od jednog komada), pa je stvar jako jednostavna. Za sad sam ispunio cockpit s onim što sam uspio naći na netu. Oni koji nemaju iskustva s civilnjacima, ne znaju kako su sretni. Naime, kod civilnjaka se cockpiti istog tipa beskrajno razlikuju, svaki skoro pa unikat. I po opremi i po bojama... A fotografije su rijetke ili ih nema.
PS: drugi problem s civilnjacima su farbanja i raznorazne specifične šare po površini. No, o tom potom.
Za sad je sve OK, zadovoljan sam s tim polupretpostavljenim izgledom unutrašnjosti. Neće biti problem poljepiti tih par dijelova (dobro detaljiranih), jedino ne znam kako će ići s vaku-poklopcem, teško mi je pogoditi da šipkasta konstrukcija točno sjedne pod staklo. I, da, morat ću skrečati četverokraki propeler, budući da češki primjerak na svim dostupnim fotkama ima baš takav.

Piper PA-25  2vkzqpx

Piper PA-25  Ioqgl2

Piper PA-25  2s8okk3

Piper PA-25  35a9jlj

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by tlikso pon oľu 21, 2016 9:16 pm

Vidis nisam uopce primjetio da taj Ceh ima cetverokraku elisu. Moram napraviti takvu elisu za onaj engleski zuti primjerak reg. G-TOWS. Je li elisa ista na Cehu i tom Englezu?

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Damir uto oľu 22, 2016 7:03 am

tlikso je napisao/la:Vidis nisam uopce primjetio da taj Ceh ima cetverokraku elisu. Moram napraviti takvu elisu za onaj engleski zuti  primjerak reg. G-TOWS. Je li elisa ista na Cehu i tom Englezu?

Meni se čini da je isti. Ovo je Čeh:

Piper PA-25  257q13m

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by tlikso uto oľu 22, 2016 11:24 am

Damir je napisao/la:
tlikso je napisao/la:Vidis nisam uopce primjetio da taj Ceh ima cetverokraku elisu. Moram napraviti takvu elisu za onaj engleski zuti  primjerak reg. G-TOWS. Je li elisa ista na Cehu i tom Englezu?

Meni se čini da je isti. Ovo je Čeh:

Piper PA-25  257q13m

Ista je elisa i na Englezu.

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Damir čet oľu 31, 2016 7:30 pm

Da ne ispadne da baš ništa ne radim, mali napredak:

Piper PA-25  2h4gwo0

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Poky čet oľu 31, 2016 10:29 pm

Bome radi se ko u rudniku s turpijom i skalpelom Very Happy
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Damir pet tra 01, 2016 10:56 am

Pis of kejk, manje turpije i skalpela nego na Eduardu. Super je što je to samo tih par dijelova, volim kad brzo ide. A manje je super moja šlampavost kod cijano-ljepila... Dok se premislim i namjestim željeni kut krila i trupa, stvar se već zaljepi... A nakon toga slijede mali popravci... Laughing

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by mpuky sub tra 02, 2016 1:12 pm

Super napreduješ sa mališanom Smile
Zar ti nisam dao onaj CA gel ? On ti ima duže vrijeme vezanja
od običnog CA ljepila.
Do sada me bilo frka rezinskih maketa ali kad vidim kako ti pičiš
jedva čekam da Tihomir izbaci G-4 Smile
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Damir sub tra 02, 2016 1:31 pm

mpuky je napisao/la:Zar ti nisam dao onaj CA gel ? On ti ima duže vrijeme vezanja
od običnog CA ljepila.

Ma je, tek kasnije sam ga našao... Rolling Eyes Ta CA ljepila su s jedne strane muka, kod pogađanja nekih nagiba (da se ne stvrdnu dok pogađaš), ali je velika prednost što sve jako brzo ide, nema čekanja pol dana da se nešto osuši. VJerujem da su pravi majstori gotovi za 24 sata s nekom jednostavnijom maketom... Laughing

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Piper PA-25  Empty Re: Piper PA-25

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.