Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upomoć, trebam informacije

2 posters

Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Upomoć, trebam informacije

Postaj by Damir pon oľu 22, 2021 7:20 pm

Popravljam starijem kolegi kojeg više ne služe oči neke makete nastradale u potresu. S avionima sve znam, ali s tenkovima sam slab. Dobio sam ovo na fotkama za poljepiti, 1:35, ali nemam pojma kako i gdje. Ono što me muči je da uopće ne mogu shvatiti koji je to točno panzer. Čini se da je neki Panzer IV, ali ovakvu kombinaciju nikako da nađem. Zna li netko koja je to maketa?

Upomoć, trebam informacije Pan110

Upomoć, trebam informacije Pan210

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Poky uto oľu 23, 2021 11:36 am

Da ,zanimljivo... Meni se ćini kao PzKpfw-4 s kupolom s PzKpfw-3 nije nemoguće ,ali ja to nisam sretao kao kit za prodaju... Pa pitaj čovjeka kaj je on tu kemijao ,il ti je uvalio djelove više maketa loše je osvjetljenje pa ne kužim dali je ista nijansa boje ti to bolje vidiš....
Uratko što se tiće djelova:
-kotači idu u ove polukružne nosače od "žice" na stražnjem djelu trupa.. Središnji dio kotača ovaj između "vanjskih" diskova naljegne u tu žicu...
-top nasadiš na onaj dio koji strši iz kupole, a mantlet (dio zaštitne ploče topa sa strojnicom) onda na top (ili prvo mantlet pa top ,probaj ne znam kak je on to ljepio)
-ovaj A okvir ide sa donje strane topa ,ali samo na onaj kratki 75mm top koji je bio na prvim verzijama PzKpfw-4 (sa time da dio na kojem vidiš polukružni zarez koji se prislanja na top ide na ovaj zadebljani dio cijevi prije ove "kutije" di su povratne pneumatike il kak se već to zove)i nekak sumljam da je išao na ovaj top i ovu maketu...
-ovak sfrkana sajla je obično išla na gornju ploču motora ,ako se ne valjam ,dakle straga ili na gornji dio ove prednje kose ploče ispred vozačevog vizera ,ali isto sumljam da je to sa ovog tenka...
-karnisteri i kacige su vješali gdje su stigli nije bilo "službenih" držača za to...
Za sve to imaš bezbroj fotki na netu ,ali ovakav "bastard" teško da ćeš naći ,ovo bi trebao biti 50mm top za PzKpfw-3 a ugrađivao se, onak iz glave, mislim od verzije (Ausf.) J
Nadam se da sam bio od pomoči...
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Damir uto oľu 23, 2021 1:57 pm

E, super, PUNO HVALA!
Sad bar znam da nisam lud, jer ovako nešto nisam nigdje našao. Probat ću polako slijediti tvoje upute, pa javim ako zapnem.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Poky uto oľu 23, 2021 8:52 pm

Kaj bi bil lud, teoretski te kupole za Pz-3 i 4 imaju, mislim ,isti promjer i kupola Pz-4 sa kratkim topom 75mm je korištena na kasnim Pz-3 (mislim Ausf N ili M) ,ali ne sjećam da sam ikada vidio kupolu sa Pz-3 na Pz-4, možda negdje na terenu ako je kupola Pz-4 bila uništena ,a tjelo OK ,a na lageru je bilo kupola Pz-3 možda su i zamjenili ,ali ćisto sumljam da je bilo serijski... Znam da je bilo Panthera sa kupolom Pz-4 ,pokušaj stavljanja kupole s 80mm topom na Pz-38, pa čak i "domaći " bastard M-15/42 sa kupolom s Pz-38 teoretski moguće je svašta...
Drago mi je da sam pomogo... Nadam se da će ti se svidjeti slagati tenkove, pa da ćeš probati nešto sam... Twisted Evil
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Poky sub kol 28, 2021 7:13 pm

Kaj je bilo sa ovime na kraju Damire si složio to čovjeku ,nisi stavio nikakvu fotku kako je to ispalo??? Ti se svidjelo igrati se sa tenkičem?!? Wink
Poky
Poky

Posts : 879
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Damir pon kol 30, 2021 7:06 pm

Zaljepio sam ono što sigurno spada na taj tenk, a za ostatak sam ljubazno objasnio da nema smisla. Laughing
Nažalost, gospodin je u bolnici, nadam se da će sve dobro proći.

A što se tiče izrade maketa tenkova - ne znam, nemam nikakav osjećaj, nema onog čega ima kod aviona i brodova...

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Upomoć, trebam informacije Empty Re: Upomoć, trebam informacije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.