Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

2 posters

Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pet srp 20, 2018 9:16 am

Dosta dugo se veselim ovom događaju, no veselje mi malo muti činjenica da na službenom webu tog našeg najvećeg aeromitinga ni danas, dan prije samog događaja, ne postoji objavljen službeni program. Ne zna se kad počinje program, kad završava i koji je raspored letenja u programu. Ne zna se niti kad se aerodrom otvara i zatvara za posjetitelje. Možda domaćima to i nije bitno (možda se to rješava usmenom predajom), ali nama koji dolazimo iz daleka je to jako važno. Dugi niz godina obilazim aeromitinge u Europi, još nisam naišao na slučaj da na službenim web-stranicama ne postoji informacija o tome kad aeromiting počinje i završava. Kod svih aeromitinga se ta vremena navode odmah kod stavljanja stranice na web (nekoliko mjeseci prije samog događaja), a nemoguće je da se 24 sata prije otvorenja na službenom webu ne zna kad je otvorenje ili kad počinje program.

http://www.airshow-varazdin.com/hr/

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by dragonlanceHR pet srp 20, 2018 11:05 am

Imaš na FB-u i na OMF-u. Na žalost.

dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pet srp 20, 2018 4:17 pm

Thanks! Hajde, bar znam program, nakon teške muke.
Nažalost, vrijeme otvorenosti prostora za posjetitelje još uvijek nisam našao.
Žalosno je što se tako veliki događaj predstavlja ovakvim kaosom, i to samo na prokletom Fejsu.
Npr. ovo sa strane na Fejsu ("...potvrđeni zrakoplovi... ..ali to nije sve..) uopće ne mogu otvoriti, za to se moram ulogirati. A ja, kao i više od polovice čovječanstva, nismo članovi Fejsa.
Također ništa niti o famoznom busu koji će nas nesretnike furati iz grada do aerodroma i natrag. Prije par dana je neki Mađar na tom Fejsu čak i pitao o tome:

"Attila Sipos: Hello... It is possible know more about the free bus service? (Departure, bus stops locale, travel time, first and last departure, etc.) Neither on Facebook nor on the website there is no meaningful information about this, but for rural / foreign visitors it may be important ..."

...a, koliko vidim, nitko mu se nije udostojio odgovoriti.  Crying or Very sad Čak niti strancu, koji dolazi izdaleka...

Postoji nešto što ja zovem "sindrom srednjeg aeromitinga", primijetio sam već na pojedinim češkim događajima. To je onda kad nekakav aeroklub inače naviknut na 5 Cessni i 5 jedrilica jednom godišnje organizira nešto ogromno, sa Spitfajerima i vojnim mlažnjacima. Onda organizatori padnu u ekstazu i potpuno izgube iz vida posjetitelje. Usredotočuju se samo na sudionike (letače), visoke pokrovitelje, sponzore i VIP-goste, a preostali dio pažnje i energije ulažu u to da osobno ušićare nakakav let u mlažnjaku-dvosjedu ili fotografiranje samog sebe u cockpitu spitfajera. Tada posjetitelji ispadnu iz vidokruga i postaju onaj "futer", gomila koja je nužna zbog visokih pokrovitelja i sponzora (nema smisla, jelte, ako nema puno ljudi), a nije bitno vide li ti posjetitelji na poletnu pistu (obično se tamo postavi šator za VIP goste, oni jedini trebaju vidjeti), znaju li posjetitelji program i slične trice. Za "narodne mase" su predviđeni prvenstveno štandovi s kobasama i pivom, njima je onako svejedno kakve će im letjelice i kojim redom tu i tamo proletjeti iznad glave...  Wink

Nadajmo se da ovaj aeromiting neće baš jako patiti od sličnog sindroma... Surprised

PS: Ovo s akro-grupom poljskih Orlika, znači li to da ne dolazi 9 nego samo 3 komada?
I zna li se je li livada pokošena, tako da pojetitelji mogu vidjeti pistu i polijetanja-sljetanja?

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by dragonlanceHR pet srp 20, 2018 6:13 pm

Dodaj na taj opis nerješena imovinska pitanja oko aerodroma (napokon nam je prekjučer gradonačelnik nepravomoćno osuđen među inim i za to) i više od jednog aerokluba...

Nema posjeta stajanci za vrijeme trajanja programa, no plan je i postoji koridor da se može na stajanku prije 11:30 i nakon 19:30. F-18 (grmio je ored pola sata) i Typhooni kao i 3 Orlika su na plesu, ne na zemlji u VŽ.

Na stajanci bi trebali biti Mi-171, Blackhawk (stigao), Beech-18, mislim da i G-2 i Saab-105. I PC-9.

Livada je prema najnovijem intel paketu pokošena.
Busek kao postoji, ali gdje i kako i kada, na žalost ne mogu reći.


dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pet srp 20, 2018 7:04 pm

OK, bar nešto. Ovo s vidljivošću na pistu je super, iako na kraju najveće zvijezde i neće pollijetati-slijetati. No nema veze, čini se da će i ovo biti pristojno. Nadam se da je i Jak-11 jedan od onih koji su tamo.
Jedino što ćemo, mi neki, cipelcugom iz grada do aerodroma, pa će osim samih nožica, trpjeti i efektivno vrijeme na aerodromu... Čini se nekih pola sata hoda..?
Ajde, bar će gemišt na kraju biti slađi. Laughing

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by dragonlanceHR pet srp 20, 2018 9:33 pm

Pa mogu ti ujutro javiti ako saznam za buseke. Dolazite vlakom? Ima jedno 30 minuta hoda, da. Ako dolazite busom, bolje da vas pusti van na ulazu u grad kod Lidla nego na privremenom kolodvoru kod groblja.

dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir ned srp 22, 2018 7:33 am

Samo kratki report za jučer (kasnije ću više): bilo je super. Airshow je zaista pravi, većina stvari štima, a nastupi su bili prekrasni. Nastup španjolskog F-18 nezaboravan.
Tko se premišlja za danas, nek se ne premišlja. U Hrvatskoj takvo što neće vidjeti, osim danas ovdje.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pon srp 23, 2018 1:22 pm

Evo malo fotki. Nisam spoter, pa nemam prekrasne fotke aviona u letu. Umjesto toga, radi dojma, stavljam neke nekarakteristične fotke (većina s mobitela).

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0010

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0111

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0211


Zadnja promjena: Damir; pon srp 23, 2018 1:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pon srp 23, 2018 1:23 pm

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0311

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0411

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0510

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pon srp 23, 2018 1:32 pm

Program u zraku je bio zaista prekrasan, meni se čini najbolji do sad u Hrvatskoj. Bar ono što sam ja vidio. Prekrasan let SAAB-a 105, sjajan Slovenac na Pilatusu, gotovo nestvaran (već spomenuti) Španjolac na F-18, uvijek privlačan i rijedak Galeb G-2, jako dobar Mađar na Griposu... pa najbliže warbirdu Jak-11 (iako slabiji motor, daje dojam kao da je La-7)... a iako nisam vidio željenog Zlina Z-242, naše zrakoplovstvo je napravilo divan posao. Jako dobri preleti Migova 21, i meni neočekivano dobri helikopteri, baš su napravili dobru atmosferu. Šteta za ono što se nije ostvarilo (uključujući i bilo kakav vidljiv učinak Typhoona - gledao sam na drugu stranu pa nisam ni vidio kad je prošao), ovo što je bilo zaslužuje čistu peticu.

Dodatno, ugodno me iznenadila ponuda na štandovima, iz raznih zemalja. Španjolci, Austrijanci, Slovaci, Poljaci, Talijani... Jakne, majce, kombinezoni, razni suveniri i ostale điđe (vidi zadnju fotku u prethodnom postu), a čak je i maketa bilo za kupit!

Još jedna super stvar: šator s ugostiteljskom ponudom je bio ogroman i čini jedan od najboljih koji sam do sad vidio na aeromitinzima. Nije to bitno zbog ugostiteljske ponude, nego zbog zaklona od jakog sunca ili kiše za veći broj ljudi. Na tome mnogi aeromitinzi padaju, ovdje je to bilo super rješenje.

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0611

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pon srp 23, 2018 1:58 pm

Malo mora biti i kritike. Uz već spomenuti kaos u informativnom kanalu (spominjano na početku, facebook i ostalo), zakazalo je nešto što ni u ludilu ne bih očekivao, posebno ne u Hrvata - ugostiteljski faktor!!!! Nije da čovjek na ovakvim događajima očekuje gastronomske vrhunce, ali nekakav pristojan fast-food i standardna ponuda pića morali bi pratiti ovako dobar letački program. A ukupna ponuda svela se, ako sam dobro zapamtio, na jednu vrstu piva (nije bilo gemišta), vodu i colu u plastici, radler od limuna u konzervi... ...a kod hrane pravi minimalistički horor: samo hot-dog ( s hrenovknom ili "pečenicom") i "ćevapi", a sve to s kruhom od prekjučer. Morao sam pojesti kompletnu ponudu da utažim glad, "ćevapi" su sadržavali samo 5 komada. Okus svega, sa starim kruhom, bio je tipa "daj da konačno sažvačem pa da zaboravim".  Laughing    Komplet prehrane prikazan je na fotkama dolje, to je u trenutku donošenja na stol. Ako vam se na fotkama čini da je to hrana koju je netko na stolu zaboravio 6 sati ranije, vjerujte da je imala otprilike i takav okus..  Laughing  Dobra stvar je da se mogu pohvaliti da sam probao kompletnu gastronomsku ponudu jednog aeromitinga, a loša stvar je da se ne sjećam kad sam zadnji put jeo tako loš fast food. I, da, piva, voda i radler su bili po 18-20 kuna, hot-dogovi 20-30 kuna, a ovi "ćevapi" 40 kuna. Da su dobri, to bi bila dobra cijena, ali je bed kad se na aeromitingu u Varaždinu s nostalgijom sjetiš okusa zagrebačkih ćevapa po 20 kuna...Laughing Laughing Laughing

Za slijedeću godinu, bilo bi dobro da se te dvije sitnice poprave: informacijski pristup prema posjetiteljima (prije samog događaja) i hrana/piće. Glupo je padat na tim stvarima. Uspiješ dovuć fenomenalni F-18, a ne uspiješ stavit malo nekakvog "toča" na taj somun od ćevapa, da zamaskiraš to što je stari... Laughing  Laughing  Laughing

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0711

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) 0811

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by dragonlanceHR pon srp 23, 2018 7:09 pm

Vjerovao ili ne, jučer sam vidio da toče gemište pod šatorom :-)
Također su nudili i kavu, ali je aparat šetao po šatoru, u subotu je bio na kraju prema hangaru a u nedjelju je bio na sredini šatora.

dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by dragonlanceHR pon srp 23, 2018 7:12 pm


dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Damir pon srp 23, 2018 7:42 pm

dragonlanceHR je napisao/la:Vjerovao ili ne, jučer sam vidio da toče gemište pod šatorom :-)

Di? Kad?  Laughing Na cjeniku nije bilo...  Wink
Inače, nije ta ugostiteljska ponuda toliko bitno koliko tu ispada, samo spominjem da bi se moglo popravit drugi put...

dragonlanceHR je napisao/la:Video (nije moj)
https://youtu.be/d2Sa1HrU4Bo

SUPER VIDEO!!!! Izgleda i puno bolje nego sam ja vidio, sa svojim nesavršenim očima.
Iako ipak nema zamjene za osobno prisustvo - kad te nešto nadleti pa zagrmi...

Damir

Posts : 1329
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

CIAV2018 (Aeromiting Varaždin) Empty Re: CIAV2018 (Aeromiting Varaždin)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.