Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/72 Jak-1 b i UJAK-9

2 posters

Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by tlikso sri ruj 16, 2015 12:53 pm

Pozdrav,
Sto mislite o ideji koju sam u stvari vec gotovo realizirao, da za A-modelov Jak-1 u 1/72 koji ima stari tip kabine koja se spaja sa trupom, napravim novi trup i kapljastu vacuform kabinu uz resinski kokpit a da se ostatak dijelova (krila itd.) koriste sa original A-modelove makete?
Ovo sam zapoceo raditi kada sam skuzio da u stvari nema postene makete Jak-1 sa kapljastom kabinom (valjda je oznaka Jak-1b) a takvima su letjeli partizani na Sremskom frontu a bili su i u JRV-u u pocetnoj posljeratnoj fazi. Trup sam vec preradio i par komada odlio a moram jos samo finisirati master za vacuformiranje kapljaste kabine koja bi pasala na taj trup.
Koliko sam vidio neka istocna firma u 1/72 nudi Jak-1b u resinu ali je cijena zaista vrlo visoka. Na nekim Internet trgovinama i 70-80 Eura.
Cim stignem poslikacu taj odljevak trupa i kapljastu kabinu za njega.
Slicnu stvar sam zapoceo i sa dvosjedim Jak-9. Preradio sam Dakoplastovu maketu Jak-9 u dvosjeda i moram jos napraviti master za dvosjedu vacuform kabinu. Ova maketa imace i potpuni resin dvosjedi kokpit.
Uz te setove za konverziju imam i decale iz Lift Hereovih setova.
Tihomir

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty Re: 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by Damir sri ruj 16, 2015 10:57 pm

Hm... Zaista je nevjerojatno, ali istinito to što kažeš - tako važan tip, a ni jedna prava maketa... Ideja ti nije loša, iako mislim da će ukupna cijena za kupca biti velika, A-model+tvoja konverzija+dvije poštarine... S obzirom na to koliko kod nas ljudi malo rade makete iz naše povijesti, nisam siguran u neku širu prodaju. No, tko zna, možda se varam.

Damir

Posts : 1339
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty Re: 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by tlikso čet ruj 17, 2015 7:20 am

Razmisljam da mozda cijelu maketu napravim u resinu. Svejedno su svi dijelovi A-modela dosta kilavi, narocito oni sitni. Sto se tice trzista, jasno mi je da kod nas nece biti interesa ali racunam na zapad i Rusiju.

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty Re: 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by Damir čet ruj 17, 2015 7:54 am

tlikso je napisao/la:Razmisljam da mozda cijelu maketu napravim u resinu. Svejedno su svi dijelovi A-modela dosta kilavi, narocito oni sitni. Sto se tice trzista, jasno mi je da kod nas nece biti interesa ali racunam na zapad i Rusiju.

Da, izvan Hrvatske bi svakako išlo.

Moj prijatelj iz Češke također proizvodi resinske makete, pa mogu dati karakterističan primjer. On se zapali za neki domaći (češki) manje poznati tip aviona, napravi maketu i proizvede 50 primjeraka. Onda mu u čitavoj Češkoj to kupe samo 3 maketara... (umjesto domaćih tipova, i tamo radije slažu Foke-Wulfove i Hellcate)... No čitav ostatak produkcije mu ode u inozemstvu, s bizarnim slučajem da nekakav Norvežan kupi 3 komada, tog opskurnog češkog tipa koj s Norveškom nema nikakve veze...

Damir

Posts : 1339
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty Re: 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by tlikso čet ruj 17, 2015 8:05 am

To mi je dobro poznato Very Happy

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

1/72 Jak-1 b i UJAK-9 Empty Re: 1/72 Jak-1 b i UJAK-9

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.