Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GALERIJA: Zlin Z-226MS

3 posters

Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Damir sub ruj 05, 2015 8:47 am

Zlin serije "26" (od 26 do 726) je meni jedna od najdražih letjelica. Izgleda baš kao najklasičniji među najklasičnijim propelercima, a letenje na "...26" daje dojam lovca iz WWII. Od "326" na više imaju uvlačeče kotače, pa u zraku i djeluju kao klasični lovci (akrobacije..). Zlin Z-226MS "OK-LMG" bio je prvi iz čitave serije na kojemu sam letio, pa je svakako zaslužio izradu makete. Maketa novog KP je jako dobra, lako se sklapa i generalno je točna. No za verziju MS morao sam preraditi čitav prednji dio, budući da su elisa, spiner i motorski dio trupa verzije MS drugačiji nego na maketi. Uz to, dodao sam raznorazne detaljčiće unutar kabine, i izvan nje (retrovizor, kuku za vuču jedrilica i sl.). Dekale sam crtao sam, a isprintao na papiru Propagteam.

I, da, za one koji nemaju iskustva: farbanje i ljepljenje dekala na civilnjake znaju biti znatno veća muka nego i kod najkompliciranijih njemačkih ili japanskih aviona iz WWII...

GALERIJA: Zlin Z-226MS Xmo1gp

GALERIJA: Zlin Z-226MS T5lwlc

GALERIJA: Zlin Z-226MS 2z3nh2q

GALERIJA: Zlin Z-226MS Awqs8k

GALERIJA: Zlin Z-226MS 33avv6e

GALERIJA: Zlin Z-226MS W7o4g3

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Damir sub ruj 05, 2015 8:53 am

Najvažnije promjene na maketi. Motorski blok sam u svim smjerovima malo povećao rezanjem na pojedinim mjestima, ubacivanjem stirena debelog 0,5 ili 1 mm, popunjavanjem rupa, kitanjem i brušenjem. Probušio sam i trokutasti otvor za bočni uvodnik. Spiner je iz makete, produžen bazom od stirena za cca 1 mm, a dodano mu je i 8 "mikro-krilaca", također komadića stirena (za to treba jako povećalo pri radu). Propeler sam radio od nule, rezanjem i brušenjem stirena.

GALERIJA: Zlin Z-226MS 30vgidh

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Damir sub ruj 05, 2015 9:07 am

Evo i originala... Proizveden je negdje oko 1958. godine, ja sam na njemu letio prije 10-tak godina u Breclavu, a ne znam gdje je danas.

GALERIJA: Zlin Z-226MS 4zvoy1

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Poky sub ruj 05, 2015 1:35 pm

Lijepo ,nema šta ,jedino malo stražnji rub poklopca kabine, izgleda, loše sjedi il nije najbolje odrezan?
I još jedna opaska šteta što nisi fotkao na dnevnom svjetlu i koju fotku da se vidi kompletna podloga ,primjetio sam kontejner ,zakon Laughing Laughing Laughing !
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Damir ned ruj 06, 2015 10:05 am

Slikao sam navečer, htio sam hitno maketu proglasiti završenom. Smile Zato sam i zaboravio obojati pozicijska svjetla.

Ovaj zadnji rub kabine kojeg spominješ zaista treba viriti iznad, ali imaš pravo da je ostao i nekakav mali srh. Riješit ću to, kao i svjetla. Gledam maketu uživo i tek uz tešku muku vidim taj srh, maketa je duplo manja nego na fotkama. Dobro je ponekad tako poslikati, pa na fotki vidjeti pojedine detalje. Još jedna stvar koju sam uočio s fotki - tijekom snimanja sam očigledno strgao žičanu antenicu na vrhu repa, na nekim fotkama je ima, na nekima ne. Smile

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by mpuky pon ruj 07, 2015 11:53 pm

Super maketa i zanimljiv avion sa lijepom shemom iako je civilni koji mi
inače nisu nešto atraktivni . Dobro tebi leži ovaj skretch i nadam se da
ćemo vidjeti još ovakvih radova Very Happy
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

GALERIJA: Zlin Z-226MS Empty Re: GALERIJA: Zlin Z-226MS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.