Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

3 posters

Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by mpuky uto pro 29, 2020 5:00 pm

Krenuo sam opet mrdati po Zvezdinim 1/72 tenkićima i rekoh
si idem se napokon oprobati u tom famoznom Zimmeritu kad
već imam Trumpeterove adaptere i razne kitove.

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-001

Ovo bi bili ti Trumpovi aplikatori za Zimmerit sa kojima zadnjih par dana kemijam.
Odozdola prema gore su prva dva za 1/72 a zadnji je za 1/35. Aplikatori su mi
skroz čudni pošto mi šare ne odgovaraju mjerilima a isto ćete možda najvjerovatnije
uočiti na fotkama. Naime prvi fiksni aplikator za 1/72 ima najmanje šare i sa istim
sam radio na Tigeru 1. Kružni aplikator za 1/72 ima istu šaru kao manji fiksni aplikator
za 1/35 a sa istima sam nanosio šare na Tigeru 2.

Također sam probao raditi sa Milliputom i odustao od njega u 1/72 te nastavio sa 3M
akrilnim zelenim kitom. Više o njima uz fotke.

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-002
Prvo sam na obje makete nanio Milliput ali isti nisam uspio dovoljno tanko nanijeti u 1/72 mjerilu
te pretpostavljam da je on zbog debljine sloja nanošenja pogodniji za 1/35 a prednost
mu je i duže vrijeme obrade. Također na ovom Tigru 2 sam koristio kružni aplikator za 1/72 kao i
najmanji fiksni aplikator za 1/35 koji ima identične dimenzije šara.

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-003
Kako nisam baš bio zadovoljan sa debljinom Milliputa odlučio sam oprobati na Tigru 1 3Mov spot
putty. Uglavnom pun pogodak. Naime iako mu je vrijeme obrade 2,5 i vezanja 20 minuta ovaj kit se
da puno brže nanijeti te se nanosi fino tanko. Sa samog Tigra 1 sam prvo uklonio prethodno
nanešeni Milliput a za obradu sam koristio striktno fiksni aplikator za 1/72 koji mi ima šare manje
dimenzije.

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-004

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-005

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. ZIMM-006



Kakve Vam se čine šare i da li da skidam Milliput sa Tigra 2 i da mu nabacim 3Mov spot putty i da li da
ostanem na njemu sa ovim većim uzorkom ili da mu stavim šaru poput one na Tigru 1 ?
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Poky sri pro 30, 2020 7:19 am

Da, bolji je ovaj 3Mov ,ali i Miliput izgleda ok. Što se šara tiće bolje izgledaju ove na Konig Tigeru ,ali neka te ne bune razlićite širine, ako probaš koristiti iste na 1/35 shvatit ćeš da neke površine nemreš obraditi sa većim ,pa su zato dali manji, pogledaj fotke pravih malo..
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by mpuky sri pro 30, 2020 1:11 pm

Ježi ga. Skinuo sam Miliput sa King Tigera i
stavio mu 3M sa šarom kao na Tigru.

Njuškao sam malo po netu i vidio da maketari
koriste za izradu zimmerita i montažni kit.
Isprobati ću ubuduće i njega jer bi on mogao
po meni biti idealan. Pretpostavljam da bi se on
mogao nanositi fino kao 3M pošto je u pasti a
opet sigurno sporije suši pa bi se mogao fino
odraditi pošto duže vrijeme sušenja daje više
vremena za popravak.
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Damir sri pro 30, 2020 2:52 pm

Ja sam potpuni neznalica po ovom pitanju, budući da ne radim vozila, posebno ne tenkove.
Al kad vidim kako je to komplicirano na 1:72, mislim da bih ja, da radim tenkove, napravio makete bez zimmerita... Embarassed

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Poky sri pro 30, 2020 7:28 pm

Ma Damire kad si tvrdoglav... Rekoh ti probaj napraviti neko vozilo u 1/35 ne mora biti tenk uzmi neki oklopnjak s kotačima... To je naprosto zabava, nemreš fulat kaj god da napraviš... A i sve izgleda komplicirano dok čitaš o tome i ne isprobaš sam...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Damir čet pro 31, 2020 1:56 pm

Ma napravio sam ja dva kamiončića, nije da nisam. Al to za diorame s aviončićima. Evo, npr za Španjolce:

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Spanjo10

Al taj zimmerit za tenkove u 1:72 mi se čini too-much posla. A nije da tenk ne može bez toga...

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by mpuky čet pro 31, 2020 10:04 pm

Uuuu pa baš su lepi 🤗
Morati ćeš nam jednom pokazati te
tvoje radove koje kriješ 🤗
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by mpuky čet pro 31, 2020 11:40 pm

Poky je napisao/la:Ma Damire kad si tvrdoglav... Rekoh ti probaj napraviti neko vozilo u 1/35 ne mora biti tenk uzmi neki oklopnjak s kotačima... To je naprosto zabava, nemreš fulat kaj god da napraviš... A i sve izgleda komplicirano dok čitaš o tome i ne isprobaš sam...

Oooo da. Moje preporuke za novi Zvezdin
1/35 T-34/85. Vrhunska maketa za dobre
nofce 🤗

https://www.super-hobby.com/products/Soviet-Medium-Tank-T-34-85-23687380.html

Ili recimo 72ka 🤗
http://www.cartamagica.hr/proizvodi/8006/ZV%3A_5039-T-34-85_1-72
mpuky
mpuky

Posts : 358
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Damir sub sij 02, 2021 2:12 pm

Možda, ali prvo moram dovršit ovih cca 500 aviona koji su na čekanju... Laughing

Sretno s tim zimeritom u 1:72, meni se čini sizifov posao. Wink

PS: možda stavim slike ovih Španjolaca u zasebnu temu, sorry na upadu.

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Poky sub sij 02, 2021 5:58 pm

Damire pa ti imaš hrpu zgotovljenih maketa koju skrivaš od nas!!! Shocked
Ništa Mario, moramo ga stisnuti da nas povede u razgledavanje... Laughing
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72. Empty Re: Moj prvi pokušaj Zimmerita i to u 72.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.