Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjiga "Zapisi legionara"

3 posters

Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Damir uto lis 01, 2019 4:35 pm

Čitam novu knjigu, "Zapisi legionara". Super je, preporučam!
Ne zato što je autor nama svima znanoi Mario Raguž, nego zato što ju je zaista jako dobro složio, a baza na kojoj je radio je super.
Radi se o kronološkom pričanju priče o našim pilotima na istoku, kroz dva dnevnička zapisa, dopunjueno velikim brojem fotografija.
U prvi mah mi se to nije činilo kao nešto spektakularno (osim fotki), dnevnike inače baš i ne volim. No ovdje me to oduševljava. Možda zato što volim tu tematiku, avione i te događaje, ali vjerovatno i zato što je jedan od dvojice, mladi pilot Radić, zaista sve "sočno" opisivao.
Npr. kako je bario Njemice po birtijama u Furthu, ili kako su sa zapovjednikom Arkadijem Popovim išli po blatu u ukrajisnka sela kupovati svinju. Svi ti nama odavno poznati piloti, koji su bili imena, kroz ovo postaju trodimenzionalni ljudi.
A u tome svemu i letovi, messerschmitti, rat... Nadnaravno.
PS: kad to sve čitam, ponovno mi dođe da složim makete svit tih naših messera, sve do jednog. Dobro da postoji onaj Liksov set dekala (mogla se knjiga prodavati s priloženim tim setom).  Smile

Knjiga "Zapisi legionara" Knjiga10

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Poky uto lis 01, 2019 9:06 pm

Da ja sam ju isto "progutao" u jednom dahu .Nisi mogao bolje to opisati napokon su ta imena i suhoparni događaji koji se ponavljaju iz knjige u knjigu dobili sočnu pozadinu, "ljudskost".
Sad se nadam da ćemo negdje naići na još koji dnevnik da još malo probijemo ove crno-bijele opise tih razdoblja i da ljudi napokon shvate da su svi ti ljudi bili samo obični ljudi koji su probali preživjeti rat svako na svoj način ,ne donoseći uvjek ispravne odlike ,nekad umješani u događaje i protiv svoje volje pokušavajući vratiti se kući živi izdravi, a da je onih ekstremnih bilo zaista mali broj na svim stranama... Ova knjiga, uz nedavno izašli drugi dio knjige o Messerima iznad Yu su bacili novo svijetlo na Legiju i legionare.
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Damir sri lis 02, 2019 8:20 am

Poky je napisao/la:
Sad se nadam da ćemo negdje naići na još koji dnevnik da još malo probijemo ove crno-bijele opise tih razdoblja i da ljudi napokon shvate da su svi ti ljudi bili samo obični ljudi koji su probali preživjeti rat svako na svoj način ,ne donoseći uvjek ispravne odlike ,nekad umješani u događaje i protiv svoje volje pokušavajući vratiti se kući živi izdravi, a da je onih ekstremnih bilo zaista mali broj na svim stranama...

E, to je i meni palo na pamet - super bi bilo da se nađe još koji dnevnik! Pa da vidimo kako je to izgledalo iz ugla još nekih pilota. Ferenčina, Stipčić...

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Željko čet lis 03, 2019 11:58 am

Može li se knjiga nabaviti Zagrebu

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Poky čet lis 03, 2019 5:44 pm

Željko ne znam dali ima di u Zg., ali probaj kontaktirati izravno Maria Raguža mislim da je i na ovom forumu (neka Damir potvrdi) ili na OMFu, ja sam svoj primjerak nabavio od njega izravno...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Željko pet lis 04, 2019 3:00 pm

Prođe me volja za knjigom kada se sjetim da bih morao u banku uplatiti za nju. Nema dugo sam obavljao isto takvu transakciju i izgubio 1 sat uz ispitivanje službenika radi obične uplate od oko 300 Kn.budem pričekao da bude dostupna u Zagrebu.

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Poky pet lis 04, 2019 4:45 pm

A gle odlazak u knjižaru nekad može također trajati više od 1h...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Željko pet lis 04, 2019 6:51 pm

Odlazak možda ali čekanje sigurno ne.

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Knjiga "Zapisi legionara" Empty Re: Knjiga "Zapisi legionara"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.