Maketarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

+4
9A4Tc
tlikso
mpuky
Damir
8 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Željko ned oľu 25, 2018 10:15 am

Maketa se nosi na plastično varenje a farbanje kod lakirera za kamione.

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky ned kol 12, 2018 7:18 pm

Ma svijet odlazi kvragu...Neki dan probao nabaviti panini sličice od ovog svjetskog prvenstva od susjeda (50g.) koji skuplja te sličke ima kolekcije, tvrdo ukoričene albume, na forumima je za razmjene ... Ja ga pitam koliko bi došle sličice da mu napišem brojeve koji malom fale, kaže 5 kn/kom!!!! Jebate paketić s 5 sličica je bio 5kn! Znaći na kiosku je bila sličica 1kn, a on bi sad meni prodavao za 5kn, alo pa za klinca je kužim ja da ih više nema i da bi on zaradio , pristo bih ja i na 1,5kn il 2kn za sličku ,ali 5!!! Malom fali cca 100-150 sličica on bi na tome zaradio 500-750Kn!!!
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Željko ned kol 12, 2018 10:03 pm

Nema više ništa badava .Da ponudiš 1000 EU.za informaciju o Spitu u NDH sigurno bi se netko javio.Ovako čemo čekati i nadati se da če se netko tko zna smilovati.

Željko

Posts : 103
Join date : 18.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir pet kol 17, 2018 12:30 pm

Za ovo smo čuli...?

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 File

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by tlikso pet kol 17, 2018 12:41 pm

To je plastika ili resin? Piše da je plastika Smile)

tlikso

Posts : 279
Join date : 22.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky pet kol 17, 2018 3:12 pm

Mislim da je to resin ,ja sam ćuo za njih bilo ih je jedan il dva u ZNDH zna se i ser.broj,ali nigdje nisam vidio fotku, ili mislim da je na nekoj fotki sam nos? scratch
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky pet kol 17, 2018 4:05 pm

Da dva komada 6351 i 6352 su bila u ZNDH ,ali sliku za koju sam mislio da je nos jednog od njih nemrem naći ,iako sam skoro siguran da se radi o fotki gdje se vidi krupni kadar nosa sa grbom "tri lava" i pilot Planinc il tak nekako čuči na krilu pored kabine...
Netko je tvrdio da je ovo naš SAIMAN202 ,iako se na avionu ne vidi nikakve oznake već Hr.grb na šatoru iza...
Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 SAIMAN-202
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky pet kol 17, 2018 4:16 pm

Evo te fotke:
Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Saiman.202
...iako ovako gledano to može bit i bu-181...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir ned kol 19, 2018 1:12 pm

Jako zanimljiv egzot, i fotke.
Za ovu prvu zaista šator nije nikakav dokaz, no nitko ne može tvrditi ni da nije naš.

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky pon kol 20, 2018 10:04 am

Ma to je najvjerovatnije fotkano u Italiji, a šator je slučajnost ,pitanje dali su kockice uopče crveno-bijele? Onako gledajuči fotku na brzinu nemrem se sjetiti ni jednog našeg aerodroma iz tog razdoblja koji je imao staru crkvicu u svojoj neposrednoj blizini...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir sri sij 30, 2019 7:32 pm

Tamiya u Nurnbergu predstavlja Me109G-6 u 1:72. Na prvi pogled mi izgleda vrlo neuvjerljivo (hobby-bossovski, konturno netočno), no fotke su loše...

https://tamiyablog.com/wp-content/uploads/2019/01/20190130_103224_tamiyablognuremberg8168231072920268698.jpg

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky čet sij 31, 2019 8:18 am

Nebi se baš dao kladit na osnovu jedne fotke, Tamiya obićno kad se primi nečeg odradi to korektno...
Al ja zasad ostajem pri AZu...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir čet sij 31, 2019 12:29 pm

Rasklop je prilično "klik-klakovski":

https://youtu.be/ABBxN9eYOu4

To, naravno, ne mora samo po sebi značiti da su oblici loši. No ako su krenuli na klik-klak, možda su im i točnosti i oblici prrestali biti baš 100% važni... Posebno ako se kompjutorskog modeliranja mastera prime kompjutoraši (na temelju krivih nacrta), a ne maketari..


Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by dragonlanceHR čet sij 31, 2019 1:36 pm

Tamiyin 1/48 G-6 ima probleme sa konturom i presjecima u predjelu gornje oplate nosa, a i novi Spit je grbav kao da se radi o Packard Merlinu. Tako da je vrlo vjerojatno da je Damirov predosjećaj točan.

Tamiya ima odličnu reputaciju za točnost na osnovu zadnjih nekoliko maketa u 1/32, ali stariji se sjećaju da se u prošlosti i nisu previše proslavili, osim lakoće slaganja.

Vedran

dragonlanceHR

Posts : 131
Join date : 19.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir ned lis 20, 2019 1:06 pm


Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky ned lis 20, 2019 1:57 pm

Da vidio...Bilo bi super kada bi jedan poizvođač izdao kompletnu točnu seriju svih Yakova (1,3,7,9)
Ako se ne varam za sad imamo kvalitetan Yak-3 od Zvezde i Yak-7 od Valoma i eto Yak-1 od Arme...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir pon lis 21, 2019 3:51 pm

Čini mi se da je ta Arma odabrala pravi put. Long run, pažnja prema oblicima i detaljima, dobri dekali, još i malo metala k tome, a i dobar odabir subjekata. Nevjerovatno, ali toga se još nitko nije sjetio. Very Happy

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by 9A4Tc čet lis 24, 2019 6:45 pm

Poky je napisao/la:Ako se ne varam za sad imamo kvalitetan Yak-3 od Zvezde i Yak-7 od Valoma i eto Yak-1 od Arme...

Valomove 7-ica nisu baš nešto supertočne.

Stari Modelist/Eastern Express je točniji.
9A4Tc
9A4Tc

Posts : 36
Join date : 19.02.2015
Location : Varaždin

http://www.HRCappuccino.org

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by 9A4Tc čet lis 24, 2019 7:19 pm

Poky je napisao/la:Nebi se baš dao kladit na osnovu jedne fotke, Tamiya obićno kad se primi nečeg odradi to korektno...
Al ja zasad ostajem pri AZu...

Tamiyin Messer je prekrasan po pitanju detalja i po pitanju složljivosti.

Ako AZ-a uzimamo kao nekakvu solidnu referencu, Tamiya mu je jako blizu, ali, kako bi to rekli u šali:

What do you call a three humped camel? Pregnant...


Naime, trup je na Tamiyi u djelu iza kabine deblji od AZ-a za debljinu plastke, što i iskače na svim fotkama složenih. Prema repu se to korigira na dobru debljinu, ali to još i više dodaje dojmu debelog trbuha. Stvarno izgleda kao trudnica.
9A4Tc
9A4Tc

Posts : 36
Join date : 19.02.2015
Location : Varaždin

http://www.HRCappuccino.org

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky čet lis 24, 2019 8:10 pm

Valomove 7-ica nisu baš nešto supertočne.

Stari Modelist/Eastern Express je točniji.
Ako se ja ne varam ,a potvrđuje i Scalemates Eastern Expressov Yak-7B je prepak Dakoplastovog Yaka i da u pravu si on je možda točniji ,ali pošto ga nisam imao u rukama neću ulaziti u polemike...
Od Dakoplasta sam slagao LaGG i bio sam jako ugodno iznenađen...
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir sub lis 26, 2019 7:10 am

[quote="9A4Tc"]
Poky je napisao/la:
Naime, trup je na Tamiyi u djelu iza kabine deblji od AZ-a za debljinu plastke, što i iskače na svim fotkama složenih. Prema repu se to korigira na dobru debljinu, ali to još i više dodaje dojmu debelog trbuha. Stvarno izgleda kao trudnica.

Crteži, crteži, crteži.
Plus konstruktori makete koji danas nišu više maketari, nego kompjutoraši.
Zato novije makete često izgledaju sjajno, ali im neki katastrofalan detalj pobjegne (vidi pogrešan nos Eduardovih B-534).
Samo čekam da neki kompjutor-majstor na nekoj novoj maketi Spitfirea ponovno zaboravi gull-wing (jer se u tlocrtu-bokocrtu-nacrtu ne vidi, a komjutoraši ne gledaju fotke).

Što se tiče Messera, upravo se bavim nekim stvarima na njemu i pregledavam crteže. Imam brdo crteža, skupih i kvalitetnih knjiga o njemu. Nevjerovatno je koliko se crteži međusobno razlikuju. A radi se o najobičnijem Messeru, možeš ga ručno premjerit u 50 muzeja.

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir pon pro 16, 2019 4:11 pm

Sprema se ovo:

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Dromad10

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Damir pet oľu 18, 2022 10:44 pm

Jedna hrvatska maketarska firma na tržište je izbacila novu maketu, nikad realizirani YU-supersonik s kraja 1980-tih (sličan Rafaleu). Čini mi se jako dobra maketa, a i figurice su tu.

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Yu_sup10

Damir

Posts : 1324
Join date : 15.02.2015

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Poky sub oľu 19, 2022 3:39 pm

Jedna hrvatska maketarska firma
Misliš jedina hrvatska maketarska firma?!? Neutral Šta je zabranjeno reć koja? Ne kužim??? To je neki Top Sikret???
Poky
Poky

Posts : 876
Join date : 18.02.2015
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljive novosti na maketarskom tržištu  - Page 3 Empty Re: Zanimljive novosti na maketarskom tržištu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.